Make cake, not war! To je krédo dvou velice sympatických dívek, které pečou jedny z nejlepších dortíků v Praze. Katka a Andrea jsou velké kamarádky už od školy a několik let je spojuje nejen přátelství, ale také láska k pečení.

Sweets\\\\\\\\\'n\\\\\\\\\'Sins

Fotila Dagmar Hájková pro STYLE, showroom Miele

Seznámily se na punkovém koncertě a posléze spolu chodily i do školy. Zjistily, že si hodně rozumí a že obě sdílí stejné nadšení k jídlu. Ani jedna z nich nestudovala cukrařinu, a přesto se jejich výtvory těší velké oblibě. Nápad na založení jejich vlastní firmy na výrobu tzv. cupcakes, které jsou ve světě velice populární již mnoho let, napadl Katku při jejím studiu v Barceloně: „Ke cupcakes jsem se dostala na Erasmu v Barceloně, kde to v té době hodně frčelo. Když jsem tam dortíky zahlédla prvně, byla jsem nadšená a hrozně se mi to líbilo. Došlo mi, že v Čechách nic takového nemáme a tím pádem by s tím nebylo špatné začít. Později za mnou přijela Andrea, a když jsem ji vzala do jedné cukrárny, kde cupcakes prodávali, bylo jasno!“ popisuje Katka vznik firmy Sweets'n'Sins.

Jejich největší přání byla zpočátku jejich vlastní kavárna nebo cukrárna. Brzy jim bohužel došlo, že realizaci něčeho tak časové náročného by při studiu a dalším zaměstnání určitě nestíhaly, a rozhodly se plány realizovat formou objednávek přes internet. Kavárnu otevřít sice neplánují, ale zanedlouho bude na Strahově otevřena jejich první oficiální provozovna sloužící jako odběrové místo dortíků. Přestože by velice rády pekly ve svých domácích kuchyních, není to ze zákona bohužel možné.

Mohlo by se zdát, že dívky mají omezený sortiment a ne každý si může vybrat, ale opak je pravdou: „Líbil se nám koncept toho, že děláme jednu věc, ale pořádně. Ani v restauracích nemám ráda, když si chci vybrat jídlo a na jídelním lístku je přes dvě stě položek. Takže sázíme na kvalitu před kvantitou. Další věc je, že zrovna u cupcakes je nepřeberné množství variací, různé polevy a těsta či rozlišné barvy nebo tvary. Takže myslím, že vyhovět lze každému chuťovému pohárku.“
Katka s Andreou vymýšlejí recepty zejména s důrazem na sezonní ingredience a ovoce. Ve znamení podzimu chystají dýňové či hruškové dortíky. Na krémové polevy a kyprá těsta mají přesný postup, recept je ovšem tajný, jedno je však jisté, nikdy nepoužívají umělá dochucovadla či aromata, všechny ingredience jsou pravé a čerstvé, a jestliže vás zajímají netradiční chutě a vůně, můžete vyzkoušet dortíky s levandulovou polevou nebo růžovou vodou.

Dortíky

Přestože je oběma dívkám jen něco přes dvacet, mohou slavit velké úspěchy. Týdně napečou až 400 dortíků, a to zejména díky jejich pověsti. Jak samy říkají, tak o marketing a image jejich podnikání se starají hodně, největší zásluhy na jejich úspěších má však spokojenost zákazníků. „Když jsme začínaly s pečením, musely jsme se hodně snažit, abychom napekly alespoň 100 dortíků týdně. Musely jsme nabídku hodně šířit po sociálních sítích a ptát se i kamarádů, teď už se tolik snažit nemusíme, spíš kolikrát ani nestíháme plnit objednávky,“ podotýká Andrea.

I když pečení zabírá dívkám většinu jejich času, najdou si pár hodin týdně i na své koníčky. Katka je vášnivou hráčkou curlingu a často a ráda cestuje. Oproti tomu Andrea má méně romantický koníček, je členkou českého roller derby týmu. Pro ty, kteří o roller derby ještě neslyšeli: jde o kontaktní sport na kolečkových bruslích, tým má pět hráček a jde o velice tvrdé hobby, v jehož důsledku se nevyhnete několika modřinám. Stejně jako tvrdý sport mají obě dívky rády tvrdší hudbu, což pěkně kontrastuje s jejich přesladkým podnikáním.

Co stojí za jejich velkým úspěchem, je zřejmě jasné. „Držíme se poučky, že bychom nikdy nepekly to, co bychom samy nejedly! Pečení nás hrozně baví, a i když je toho někdy víc než dost, rádi si u pečení odpočineme od běžných starostí. Například když jsem psala závěrečnou diplomku, nemohla jsem se dočkat, až se vrátím do kuchyně a budu vymýšlet nové příchutě. A rády vyhovíme i náročným zákazníkům, když budou chtít, upečeme jim bezlepkovou nebo třeba veganskou variantu. Výzev není nikdy dost,“ na závěr s úsměvem uvádí Katka.

Andrea s Katkou pod značkou Sweets'n'Sins nabízejí kvalitní ingredience v překrásném provedení. Práce je ohromně baví, a přestože se občas objeví někdo nepřející, hravě zvládají i takové překážky. V budoucnu se můžeme těšit na osvětu v oblasti desertů, už žádné polotovary a chemické zvýrazňovače chuti, jen ingredience ze zahrádky s trochou lásky!

Reklama