Co mají společného moderátorky Adéla Gondíková, Pavla Charvátová, Lejla Abbasová, Štepánka Duchková a třeba sociálně demokratická poslankyně Gabriela Kalábková? Pokud nic jiného,  tak alespoň charitativní srdce. Zdarma se nechali nafotit do kalendáře, z jehož prodeje jdou peníze na pomoc mentálně postiženým lidem.

Vydání kalendáře zajistilo sdružení SIMP (Sdružení pro Integraci Mentálně Postižených). Ve spolupráci s obchodně-sportovním centrem Brumlovka pak zorganizoval  vánoční benefiční párty, kde byl kalendář v dražbě prodán za 28 tisíc korun!

Večírku v salonu Bomton se zúčastnila i zpěvačka Ewa Farna a zpěvák Vlasta Horváth, kteří svým vystoupením podpořili aktivity SIMP. Navštívila jej také hokejová ikona Sparty Richard Žemlička, který osobně předal jednomu z mentálně postiženým mužů a nadšenému hokejovému fanouškovi hokejový dres se svým podpisem.

V Brumlovce probíhá až do 19. prosince také výstava dvojportrétů, vždy celebrita a člověk s postižením, tedy ukázka dvou na první pohled zcela odlišných světů. Na fotografiích je vyobrazen jejich společný zájem či koníček. Více na www.brumlovka.com.

Na vystavených fotografiích se objevují například herečka Alice Bendová, spisovatelka Bára Nesvadbová, herec Ondřej Brzobohatý, zpěvák Vlasta Horváth nebo herečka Marta Issová. Na Ženě-in jste o expozici mohli číst v článku Výstava: Blízké vzdálenosti

akce v Brumlovce okem fotografa:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbí se vám podobné aktivity ve prospěch postižených lidí?

Reklama