To, co jíme, ovlivňuje, jak se budeme cítit, jak budeme vypadat, kolik sil budeme mít na zvládání běžných povinností, které s sebou život přináší. Nemáte pocit, že jich je víc a víc a s těmi silami je to úplně opačně?

Co jste například dnes snídali? Vzpomenete si ještě, co to bylo včera, a jestli je tomu jinak třeba v neděli, kdy nespěcháte do práce nebo s dítětem do školky? Co ovlivňuje váš nákup, které potraviny si najdou místo v nákupním košíku a pak na vašem stole? Je rozhodující cena? Dárek k nákupu?

Právě jsem vstřebala informaci o otevření dalšího z marketů jednoho známého obchodního řetězce, který své potenciální zákazníky láká na krabicové víno. Zdarma pochopitelně.

dhdod

Média nás bombardují informacemi o jedovatých látkách, které se nacházejí v dětských přesnídávkách, o vodních kejklích se zmraženou rybou nebo kuřetem, které už v obchodě má nezdravou barvu, ale nekupte to, když cena v akci je tak výhodná a vlastně na výběr nic jiného nemáme. Ne v obchodě, který je nejbližší našemu pracovišti nebo bydlišti. A pro zdravé potraviny se vláčet někam přes půl města a jejich cena je často pro naše finanční možnosti nedostupná. Také vás pak naštve poznámka, že za kvalitu si musíme připlatit? Proč to nejde už v první linii? Ovoce má nejen chuť, ale specifickou vůni, která rozjede chuťové pohárky na plné obrátky, a my máme obrovskou chuť se zakousnout.

Čištění střev nyní v akci

Aféra s cherry rajčaty z Maroka, které způsobují zažívací potíže a křeče, přiměla některé obchodníky k okamžitému stažení balení marockých rajčat z prodeje, některé – což je absolutně nepochopitelné – pouze ke snížení ceny výrobku. Čištění střev nyní v akci.

Jsme vděčni obchodníkům, kteří nám vtisknou věrnostní kartičku do jedné ruky a do druhé krabicové víno, které z toho skutečného nemá ani molekulu? Zaslouží si takoví obchodníci, kteří nás vědomě tráví, a ještě si za to nechávají platit, abychom u nich znovu nakoupili?

Mé nesmělé mičurinské pokusy

Miluju rukolu, a bohužel se mi ještě nepodařilo v našich obchodech koupit takovou, která by mé chuťové pohárky uspokojila. Uvidíme, jak si s nimi poradí ta domácí, balkonová. Je krásně zelená, co říkáte?

rukola

Rajčata jsou na keříku sice jen dvě, ale s rukolou budou v salátu tvořit krásný pár

rajske

Pěstujete něco doma na balkoně nebo na zahrádce?

Reklama