Ruce zaměstnávám od malička, a protože jsem vyrůstala mezi klukama, paradoxně můj první výrobek byl z opižlaných dřívek a hřebíčků - potřebovala jsem něco jednoduchého, co zvládnu bez pomoci, potají - a našla jsem. Pravda, na 5-6letého prcka poněkud morbidní - vytvořila jsem šibeničku. :-)

Dál jsem se přes různé lodičky, dřevené lžíce, žezla, psí boudu... časem propracovala i k ženštějším věcem, takže jsem drhala držáky na květináče, různá sluníčka, ryla kytky do lina, následně jsem se naučila i háčkovat, plést a šít. Nutno dodat, že mám za sebou sice pár svetrů, triček a čepic, ale je to na mě práce vyžadující velkou trpělivost a přesnost a tu nemám, takže švadlena ze mě nebude a tohle období rychle pominulo.

Pro zábavu potřebuju nemít pravidla, vymýšlet víceméně za pochodu a z toho, co je právě po ruce, a běží to intuitivně. Takže momentálně vytvářím fotky pro své kamarádky a známé (www.irena.bestfoto.info - ale jsem lajdák, dlouho jsem stránky neupravovala), k tomu jsem přibrala šperky a ozdoby z korálků a začínám s automatickou kresbou.

Kresba mě momentálně baví asi nejvíc, jednak samozřejmě proto, že je to nové a učím se, jednak při ní já relaxuju a příjemce má nějaký užitek, a pak je to věc, která se po čase vyhodí a nahradí jinou, takže je v tom i změna.

Chystám se na kurz kreslení pravou hemisférou, tak příště snad budou i nějaké portréty a ještě lepší kresby.

Na ukázku posílám korunky, které jsem tvořila asi před měsícem - kamarádka postála modelem při dolaďování. Irena1

c

Reklama