Adrenalin. Je to hormon, který pro nás vyrábí naše nadledvinky. Vypadají tak trochu jako kapuce a sedí nahoře na naší ledvině. Andrenalin je neuvěřitelně účinný a v našem těle má takový efekt, že srovnáním vlastně trhne i účinek atomové bomby. Jestliže ho nadledvinky pošlou do našeho těla, pošlou ho tam v kapičce, která je okamžitě zředěna v poměru 1:2 miliardám.

To je pro lepší představu stejné, jako byste do čtrnácti milionů litrů vody dali kapku inkoustu. Takové grády má adrenalin. Dává našemu tělu schopnost extrémního výkonu, který mobilizuje tělo k útoku, či útěku. Vyšťourá veškeré naše rezervy. Díky němu jsme schopni neskutečných věcí.

Ruku v ruce s ním jde ještě noradrenalin, který je na úrovni vysoké aktivity, a kortikoidy, které jsou určené pro trvalejší zátěž. Všechny tyto hormony na sebe navazují a spolupracují spolu. Jejich úkolem je připravit tělo na akci. Je to ten moment, který si často rádi navozujeme sami, projížďkou na horské dráze, či banji jumpingem.

Malá adrenalinová kúra je ale prý podle psychologů pro zdravého člověka prospěšná, protože je jakýmsi tréninkem pro naše těla.

Ovšem pozor, všeho s mírou. Příliš náhlý vzestup adrenalinu je pro nás něco podobného, jako když u studeného motoru sešlápnete plynový pedál na podlahu.

Dali byste si?

Reklama