Léto pro řadu z nás obdobím, na které se těšíme a užíváme si ho. Pro některé z nás je ale spojeno s častými zdravotními problémy, jako je například vaginální mykóza. Oslovili jsme několik žen, aby nám řekly, jak tyto problémy vnímají a jak se proti vaginální mykóze chrání, popřípadě, jak ji řeší:

žena

Irena, 30 let

Vaginální mykóza je - bohužel - moje věrná kamarádka. Přitom na hygienu velmi dbám, určitě nehrozí, že bych někde chodila půl dne zapařená.
Mám ale tak zvané sedavé zaměstnání, což může mít na to taky vliv. Řešila jsem to se svým gynekologem nesčetněkrát, ale léky, které mi předepsal, mi vadily - vadila mi hlavně jejich aplikace. Dalším doporučením od lékaře bylo bavlněné prádlo. Taky nic jednoduchého. Kdo byl kdy shánět slušivé prádlo, které je stoprocentně z čisté bavlny, ví, o čem mluvím. Jednu dobu byl výběr pouze mezi bombarďáky s nohavičkou a bombarďáky do pasu. Fakt skvělé, když v létě nechcete chodit v oteplovačkách!
Byla bych ráda, kdyby mi konečně někdo poradil něco, co opravdu dlouhodobě zabere!

Jana, 38 let

Vaginální mykóza se u mě objevila poprvé v létě během pobytu na kolech asi před osmi lety. Takže jsem vlastně měla štěstí, protože cca 30 let jsem nevěděla, o čem je řeč.
Od té doby s tím ale bojuji a mykózy se mi pravidelně vrací. Zvláště v letních měsících /kolo, koupání, teplo/ a potom také po antibiotikách.
Od určité doby se snažím řešit problém preventivně - když vím, že mě něco podobného čeká, nakoupím různé prostředky, ať už polykací či zaváděcí, speciálně na tento problém určené. A také je i preventivně užívám. Když je nejhůř, navštívím svého gynekologa.

Lída, 28 let

Moje zkušenosti s mykózou jsou opakované. Mám ji několikrát do roka. Léto je pro mne obdobím, kdy ji zaručeně mám. Bohužel mne často přepadá i na dovolené, jakmile se vykoupu v bazénu, do tří dnů vím, že začne pálení a svědivé pocity. Už poznám, kdy přichází, a hned si zavedu pilulku proti mykóze. Takto jsem se ji naučila bezpečně zvládat. Když už jsem na ni takto náchylná, musím stále u sebe nosit zaváděcí pilulky. Někdy stačí jedna, někdy si jich musím vzít více, ale zaberou vždy. S mykózou jsem už nebyla u lékaře ani nepamatuji. Také se léčí můj partner, aby se mi nevracela.

Hana, 27 let

Na mykózy jsem trpěla hodně, ale po porodu se mi to upravilo - nevím, jak se to stalo. Nyní ji mám tak 2x do roka, z toho vždy jednou v létě. Jakmile se oteplí a začnu se chodit koupat do bazénu, který máme na chalupě na zahradě, vždy se mi objeví. Je to možná i tím, že se více potím a intimní místa jsou v těsných kalhotách - nemám moc ráda sukně. Každopádně ale mám vždy po ruce tablety do pochvy, které rozeženou první příznaky, takže zahájím boj hned, jakmile se mykóza objeví.

Náš tip: Pro léčbu vaginální mykózy doporučujeme přípravky Canesten GYN a z celé Gyn řady je nejvíce komfortní Canesten GYN 1 den

Canesten GYN 1 den
Canesten GYN 1 den je nejvíce užívaný přípravek z řady Canesten GYN.

JCanesteneho nesporná výhoda tkví v 1rázové komfortní aplikaci. Zavádí se totiž jen 1krát, a to večer před spaním pomocí aplikátoru. Léčivá látka klotrimazol pak působí v pochvě až po dobu 4 dní, a účinně tak bojuje proti přemnoženým kvasinkám v pochvě. Navíc obsahuje kyselinu mléčnou, která podporuje návrat rovnováhy poševního prostředí.

Canesten GYN Combi Pack - i pro vašeho partnera
Canesten GYN Combi Pack je ideální přípravek pro kombinovanou léčbu.

CanestenCanesten GYN Combi Pack je vhodný na vaginální infekci, která se projevuje jak výtokem (vnitřní reakce na přemnožení kvasinek), tak i vnějšími subjektivními příznaky na zevních genitáliích, jako je zarudnutí či jejich podráždění. Balení Combi Pack obsahuje 1 vaginální tabletu, která se jednorázově zavede do pochvy pomocí aplikátoru (vnitřní poševní léčba), a krém na vnější aplikaci na zevní genitálie. Krém je vhodný i k přeléčení partnera ženy trpící opakovaně vaginálními infekcemi. Léčba obou partnerů (ideálně současně) je vhodná pro zamezení další ataky vaginální infekce ženy.

Více najdete na www.canesten.cz

Reklama