Dana patří mezi osoby, jež si zakládají na upřímnosti. Sama tuto vlastnost u svých přátel velmi oceňuje. Naopak jí vadí, když někdo někoho pomlouvá, ale neřekne mu to do očí.  Právě proto nyní řeší problém ve své rodině. Myslí si, že její bratr má nevychované potomky. S tím souhlasí i její maminka. Ta se ale bojí synovi tuto pravdu říci. Jana se tedy rozhodla, že mu to poví, protože kdykoliv se s bratrovou rodinou potkají, nestačí se divit, co ty děti dělají, aniž by je rodiče okřikli. Avšak matka jí to rozmlouvá, prý jim do toho nic není. Jenže Dana se už nerada potkává s bratrovou rodinou, odmítá jim hlídat děti a nepřeje si, aby to dělala i její matka. Ta je z každé jejich návštěvy zničená.
5a4caff12ce04obrazek.png

Podle Daniných slov je nejhorší, že kdykoli něco provedou, bratr se ženou jen mávnou rukou. Děti nemají žádné mantinely. Daně se třeba nelíbí to, že když k ní přijedou na návštěvu, synovec s neteří si vezmou jídlo, ale nejí ho u stolu, chodí po domě. Všude tak zůstávají drobky a mastné stopy. Když se o tom bavila s bratrem, odvětil jí, že oni prostě nevydrží být chvilku v klidu. Je toho ale mnohem více, co Danu vytáčí. Třeba, když se začnou vztekat. To jsou schopné si klidně kopnout i do nějakého „dospěláka“. Poslední tečkou bylo, když druhý den po Vánocích jeli k bratrovi předat dárky.  Děti si rozbalily ty své, ale nadšené z nich nebyly. Kromě pár slziček začala i hysterická scéna, kdy křičely, že je Ježíšek blbý, když nepochopí, co si přejí. Bratrova žena jim pověděla, že jim to Ježíšek třeba donese později. Sice nastal klid, ale Dana nevěřila, jak se k tomu bratr s manželkou postavili. Navíc to byl dárek od jejich babičky, kterou to pak velmi mrzelo. To Danu opravdu naštvalo.

Vyvstává však hned několik otázek. Za prvé, má někdo právo mluvit do výchovy, když se nejedná o jeho děti? Neovlivní Janina upřímnost vztahy v rodině? Uvědomí si bratr své chyby, které očividně nevidí? Dana je i přesto rozhodnutá, že mu to řekne. Prý se už nemůže dívat na to, jak ti malí satanové, jak je Dana přezdívá, ničí nejen své rodiče, ale i prarodiče a jiné příbuzenstvo.

Čtěte také:

Uložit

Reklama