Kdo má doma roztomilé dívčí stvoření, asi ví, která bije a o čem bude dnes na Ženě-in řeč. Holka si sotva uzobne z večeře, ale strojila by se jako princezna. Nemám zkušenosti s chlapečky, ale myslím, že to bude podobné. Pokud se mýlím, tak se braňte, milé matky mladých „mužů“.

shopping

Možná mě zavalíte sprškou nářků, že u vás je to úplně naopak. Vaše pubertální ratolest může chodit rok ve stejné mikině a džínách, jen když bude plná lednice. I vy máte dnes prostor a já budu ráda, když se s námi podělíte o své zkušenosti.

Dávno tomu, co jsem si svoje malé holčičky-dvojčátka oblékala podle svého vkusu, aniž bych slyšela nějaké připomínky. Sotva ale začaly pobírat rozoumek, nastal čas vzdoru. Jejich individualita se projevila i v oblékání. Chtěly se lišit. Žádné šatičky, kalhotky a botičky dvakrát. Vůbec mi to neusnadňovaly, ale musela jsem to v rámci rozvoje jejich osobnosti respektovat.
Už ani nepamatuji časy, kdy mi „dovolily“, abych jim koupila něco dle vlastního výběru, ale mohu vám říct, že to bylo rok od roku riskantnější. „To sis koupila pro sebe?“ zaznělo z jejich úst. V překladu to znamenalo: Nechceš náhodou, abychom to nosily?!

Vzdala jsem to. Přestala jsem jim kupovat oblečení jako překvápko. Výjimku tvořily kousky, které bych v případě jejich nezájmu mohla sama nosit. Máme výhodu podobných postav.

No, výhodu, jak se to vezme. Když se ráno hrnete pro určitou věc a ona není, zmizela, vysublimovala, vyšuměla, zkrátka je fuč, tak to s vaším ovládáním pěkně zacloumá. Otázka, zda si některá z nich „náhodou“ nepůjčila tu moji černou halenku s balónkovými rukávky, zůstane bez konkrétní odpovědi. Žádná z nich o ničem pochopitelně neví. Za pár dní se hledaná blůzička záhadně objeví v koši se špinavým prádlem. Ta skleróza je teda děs!

Pokud vyrážíme do obchodů společně, já, jakožto tichý pozorovatel, žasnu, co se jim líbí a co je nechává naprosto v klídku. Já se rozplývám, ony obracejí oči v sloup. „Mami, to se ti fakt líbí?“ Sklopím uši a trochu zahanbeně přiznávám, že mám zvrácený vkus.

Máte to doma podobně, milé ženy-in?

  • Shodnete se ve vkusu se svými dětmi?
  • Od jakého věku začaly mluvit do oblékání?
  • Potrpí si vaše děti na značkové oblečení?
  • Vyhovíte jim, nebo se snažíte o nějaký kompromis?
  • Je vaši ratolest snadnější živit, nebo šatit?
  • Líbí se vám oblečení, jaké si vybírají, nebo žasnete?
  • Chodíte ještě nakupovat se svými dětmi, nebo na to už nemáte nervy?
  • Kupujete jim oblečení a sklízíte obdiv, nebo ho musíte jít vyměnit?

Napište nám na dnešní téma pod heslem „Lepší šatit, nebo živit?“ na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama