Dobrej...

V první řadě bych dala jasně ráda najevo, že kategoricky odmítám historicky zažité dogma dělení smrtelného hříchu na sedm kategorií. Právě obžerství je jedinečným důkazem propojenosti všech církví zavržených předností v jednu.

1.     Bylo by potěšilé nechat stranou smilstvo. Co jiného připomíná milostnou předehru víc než svlíkání pikantní klobásky s natěšeným výrazem pravého obžery nebo vybírání toho jediného pravého kousku masíčka na přírodní plátky u řezníka.

2.      Jak jinak nazvat pocit, když nesete výslužku z domácí zabíjačky než pýchou. 
A co teprve štrůdlík od babičky zabalený na cestu...Kdo by se dělil rád. ne ne, to je ztělesněná lakota.

3.       Ani nechci popisovat, co se odehrávalo v mém  znásilněném a vypleněném srdci, když jsem zjistila, že mi někdo sežral poslední kus ovčího sýra, na který jsem se od rána těšila. Hněv.

4.      Když jsem se uklidnila skládáním prádla za tři týdny dozadu a začala klidně přemýšlet, zůstala jen prázdnota a závist . To se někdo měl.....

5.      Má nestřídmost podpořena

6.       leností však vzala za vděk i zapomenutou domácí sušenou slaninou, šest týdnů naloženou v bylinách a koření.

No ale k tématu. Moje obžerství je moje a mám ho ráda. Tmelí naše manželství, vyplňuje chladná rána i slabé programy v televizi. Hned se mi  lépe vstávalo, když se na mne smála dvě domácí vajíčka na měkko, čerstvý chlebík a máslo.

 Nevadí, když v televizi běží po stopadesáté opakovaná telenovela se slabou zápletkou a ještě horší pointou. Zůstaneme věrni dekadenci a bídě programu, otevřeme staré víno, načneme plesnivý sýr a přikousneme suchou klobásku.

Sídlo hříchu je v naší kuchyni. Tam dostává prostor padlý anděl ve mě. Tam se páchají všechny ty zvrhlosti z nejlepších ingrediencí, zvrácené postupy pečení, nakládání, smažení a příprav.

Tam zavleču všechny své úlovky z tržnic, rodinných řeznictví, malých pekáren a decentních sýráren.

A ještě k něčemu se přiznám. Mnozí pánbíčkáři se zaklínají a podezřívají mě ze smlouvy s ďáblem, že toliko jídla nepůsobí újmy mému zažívání ani nenarušuje mé jiné tělesné funkce. Je zatím ingredience nanejvýš milovaná a některými zatracovaná. Piju lák z okurek. Dám i flašku na jeden zátah když mám chuť.

Já vím, já vím. Myslete si co chcete, ale tohle chateau znojmia udržuje mé trávení v kondici družstevního pašíka spolehlivě. A je to rodinná tradice děděná po přeslici.

Vaše napapaná TTT

 Příspěvek vznikl během smažení naprosto dokonalých krůtích řízečků s bramborovou kaší, které nebyly przněny jediným kouskem zeleniny krom té, která proběhla dotyčnou krůtou během jejího života.  Při psaní těchto řádků nebyl nikdo o hladu či žízni a žádné maso nebylo přesoleno či nevhodnou tepelnou úpravou znehodnoceno.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


 

Děkuji zbožné TTT a mám dojem, že netřeba komentáře.

A co vy? Vy nemáte k tomuto tématu co říct? Nevěřím a čekám na mailu:

redakce@zena-in.cz

Co dneska získá nejlepší příspěvek za cenu? Již brzo, brzičko se to dovíte!