Hádky jsou ve vztazích celkem běžnou součástí. Je naprosto přirozené, že dva rozdílní lidé si čas od času vymění pár slov. Někdy je to v poklidu, jindy to může být až vyhrocené. To pak člověk řekne, nebo udělá něco, co třeba ani nechtěl. Co dělat, když dostanete během ostré hádky od partnera facku? Přesně to řeší aktuálně Dagmar.

facka

„Naše domácnost byla vždy taková trochu „Itálie“. Bylo to většinou kvůli mně. Vím, že jsem horká hlava, která někdy řeší věci až moc hystericky,“ uvědomuje si Dagmar. Ta žije se svým partnerem čtyři roky, z toho rok jsou manželé. Jak už zmiňovala, hádky jsou u nich téměř na denním pořádku. Není týdne, kdy by si alespoň nevyměnili pár ostrých slov. Vždy to ale maximálně skončilo pláčem, či odchodem Dášina manžela do hospody. Nedávno se stalo něco, co Dagmar rozhodilo a neví, jak se k dané situaci postavit.


„Hádky? Jsou sice zbytečné, to všichni víme, ale má je ve vztahu každý. Kdo tvrdí, že ne, lže. Taková hádka má i své výhody. Dokáže vyčistit vzduch.“ Aneta, 34 let

„Jednou jsem při hádce po příteli hodila rozčíleně klíči. Skončili jsme na pohotovosti, kdy mu lékaři museli sešít rozseknuté obočí. Dlouho jsem měla obrovské výčitky. Navíc to byla hádka kvůli takové blbosti. Od té doby, když se schyluje k nějaké výměně názoru, podívám se na jeho jizvu a krotím se,“ Iva, 29 let

Nenechte si ujít:

Dagmar měla už od rána špatný den. Těšila se domů, že si odpočine a konečně si vyjdou s manželem do kina, které dlouho odkládali. Bohužel jejich plán nevyšel. Místo toho se opět pohádali. „Čekala jsem, až přijde z práce domů a vyrazíme. Byla jsem připravená a těšila se na hezký večer. Přišel a oznámil mi, že to necháme na jindy, že musí ještě dodělat nějakou práci a jít na firemní večeři s důležitým klientem. To mě neskutečně vytočilo.“ V Dagmar to bouchlo a začala na manžela křičet. Jak to tak bývá, padaly i nehezké věci, očividně hodně nehezké.

„Ani si nevybavuji, jak to přesně bylo, ale vím, že jsme na sebe neskutečně řvali. On mi řekl něco, co mě ranilo. Nevydržela jsem to a dala mu facku a oplatila mu to slovy, které vím, že ho bolí. Poznámka se týkala jeho rodiny. Teď se za to stydím, vím, že jsem to neměla vytahovat. Najednou přilítla facka i mě. Podotknu, že pořádná.“ To Dášu hodně překvapilo. Její manžel se hned začal omlouvat, jak ho to mrzí. Druhý den dostala puget růží do práce. Ovšem Dagmar to neobměkčilo. Doma mají dusno. Neustále přemýšlí, jak naložit s tím, že dostala od muže facku. Bojí se, aby se to neopakovalo. Nechce být tou ženou, kterou manžel bude při každé další výměně názorů fackovat.Na druhou stranu si říkám, opravdu jedna facka tolik znamená?“ dodává Dagmar na závěr.

Čtěte také:

Reklama