Kolik slz už uronily holky, kterým se kvůli těmto nepravidelným tečkám na nose všichni smáli. Já bych mohla vyprávět. Před pihami, kterým říkáme mateřská znaménka, nás varují dermatologové. Ale jsou i pihy krásy, které své nositelky proslavily a staly se jejich značkou. Dnes se bavíme o pihách, tématu, které jsme tu ještě neměly.

pihyVždycky jsem záviděla holkám, které měly hlaďounké tvářičky bez jediné poskvrnky. Já měla nos a tváře poseté pihami. Přitom jsem nebyla ani zrzavá, ani bledule, co se nikdy neopálí. Ani nevím, kde jsem k těm tečkám přišla. Nevšimla jsem si, že by je měla moje maminka nebo tatínek. Dokonce ani sourozenci. Příroda se na mě prostě vyřádila.

Nejvíc jsem kvůli svým pihám trpěla v pubertě. V tomhle věku ještě kluci neuměli ocenit půvaby pihatých holek a pěkně nevybíravě si mě dobírali. A já ještě tenkrát nechápala, že už to mohly být neohrabané projevy náklonnosti.  A místo toho, abych na jejich „ty ses opalovala přes cedník“ našla vtipnou odpověď, utíkala jsem se vybrečet.

Za své pihy jsem se styděla, své pihy jsem nenáviděla a chtěla je „vyzmizíkovat“.  Ale při nejlepší vůli to prostě nešlo. Make-up, který se tenkrát prodával, byl tak hustý, že vytvořil masku. A tu zase prokoukla moje maminka a vždycky mě hnala umýt se.

A tak jsem musela svůj úděl „pihavce“ nést do doby, než jsem se díky pihám začala klukům líbit. Zpočátku jsem jim nevěřila. Co na těch hnědých skvrnách může být hezkého? Proč se jim líbím víc než holky s pletí jako alabastr? Jsou asi nějací divní. Ale když všichni pěly ódy na mou podobu s Marlene Jobert, začala jsem se s pihami smiřovat.

Pihaté holky jsou prostě jiné a něčím výjimečné. Působí roztomile, trochu přidrzle a zároveň plaše. Jako divoké zvířátko, které toužíte chytit, ale dokáže také pěkně škrábnout. To je docela výstižná charakteristika, kterou jsem si jednou vyslechla, a myslím, že docela sedí.

Někdy stačí jenom jedna piha, aby svou nositelku proslavila, ať už je to herečka, modelka, nebo třeba zpěvačka. A víte co, jejich jména si necháme do dnešní soutěže, co vy na to?

Teď už  nechám pihaté téma na vás, milé ženy-in

  • Máte, nebo měla jste pihy? Po kom jste je zdědila? Trápila jste se kvůli nim?
  • Pamatujete si nějaké posměšky, které na vás kluci pokřikovali? Co jste si z nich dělala?
  • Jste stále pihatá? Snažíte se je nějak maskovat? Už jste se s nimi smířila? Jste na ně dokonce pyšná?
  • Máte nějaká mateřská znaménka? Prozradíte nám, na jakém místě? Dají se nazvat pihami krásy?
  • Už jste byla na prohlídce u dermatologa? Nechala jste si je odstranit, nebo o tom uvažujete? Bojíte se slunce?

Napište nám o svých pihách. Vadí vám, nebo nevadí?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz  

Reklama