Děti v pubertě často opovrhují svými rodiči. Pavlovi ale jeho patnáctiletá dcera vmetla přímo do tváře, jak moc ho nenávidí. On sice uznává, že si za to částečně může sám, ani tak se na ni ale nepřestává zlobit.

Pavel už delší dobu nevychází se svou ženou. Hádky jsou u nich skoro na denním pořádku a výhrůžky rozvodem jakbysmet. Manželka jej podezírá z nevěry, ale bez důkazu se mu zatím ze všech slovních přestřelek dařilo vyváznout s čistým štítem. „Ano, nemýlí se. Vy ženy na to máte asi zvláštní radar. Milenku skutečně mám. Už dva roky a je to dost vážné. Dokonce jsem uvažoval i o tom, že svou rodinu opustím. Ale kvůli dětem stále ještě zůstávám. Jenže kdo ví, jak to bude teď…,“ ptá se poté, co se vlastní neopatrností prozradil. Stačilo k tomu, aby si doma zapomněl mobilní telefon, když se vydal na nákup.

dcera

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Mobil ho prozradil

„Tím, že se manželka podívá do telefonu manžela, praskne nejvíc nevěr. Jenže ona nebyla zrovna doma, tak nebylo čeho se obávat. Tedy, alespoň jsem si to myslel. V životě by mě nenapadlo, že něco tak podlého udělá moje vlastní dcera. Než jsem se vrátil, prolustrovala mi mobil a samozřejmě našla, co hledala. Pár zpráv, které jsme si ten den vyměnili s mou milenkou, a já vůl je ještě nestihl smazat!“ lituje Pavel.

Nejlepší obrana je útok

Nabručená dcera, která mu po jeho návratu z nákupu ani neodpověděla na pozdrav, nevydržela dlouho mlčet. „Vyjela na mě, že máma měla pravdu a já jsem jen obyčejný lhář a zrádce! Prý mě nenávidí, a až se budeme rozvádět, zůstane s mámou a mě už nechce nikdy vidět. V té chvíli nevíte, co dělat. Na jednu stranu máte máslo na hlavě a cítíte se provinile, ale na druhou stranu… co se mi má takový cucák co hrabat v telefonu? Já ji živím, starám se o ni, kupuju drahé dárky a ona tohle? V té chvíli převážila zlost a já zvolil jako nejlepší obranu útok. Dostala vynadáno, že je drzá slídilka, které není vůbec nic do toho, co dělají její dospělí rodiče. A jestli něco řekne mámě, má ode mě se vším utrum. Řekl jsem jí i to, že se můžou s mámou chytit za ruce a jít, protože jsou obě stejné hysterky,“ svěřuje se Pavel, se kterým dcera od té doby promluvila jen v nutných případech.

Krok od rozvodu

„Své matce to samozřejmě brzy vyslepičila, a tak se mnou nemluví ani ona. Jasně, asi si za to můžu sám. Ale stejně tak si myslím, že mám právo být na dceru velmi rozzlobený. Slídit svým rodičům bez dovolení v telefonu, to se prostě nedělá!“ dodává Pavel, který nadále pokračuje ve svém paralelním vztahu s milenkou, a od rozvodu jej dělí jen malý krůček. Zda ho udělá, zatím stále neví.

Čtěte také:

Reklama