Kapesné je úžasná věc :o) Moc ráda vzpomínám na časy, kdy jsem dostávala od maminky kapesné, ale jen tehdy, když jsem si ho zasloužila - tedy, když jsem předcházející týden plnila své povinnosti jako úkoly do školy, učení, vynášení koše, uklízení... Tento systém mě velice podněcoval k tomu, abych se snažila, byla pečlivá a měla tak pěkné výsledky ve škole. Vzpomínám na ten úžasný pocit, když nastala neděle a večer maminka zhodnotila mou celotýdenní snahu - když bylo vše výborné, dostala jsem 10 Kč a hodila si je do kasičky. To, že jsem si musela korunky zasloužit, mě i vedlo k tomu, že jsem je jen tak za hlouposti nerozhazovala - je to opravdu výborný systém - maminky zkuste ho - věřím, že i u vás to bude fungovat :o) Jen - 10 Kč na dnešní dobu už je asi málo :o)
Romana
Milá Romano,
zkuste tu desetikorunu vynásobit deseti a bude to tak v normálním kurzu. :-)
Nový komentář
Komentáře
Můj syn byl šetřílek,všechny peníze k narozkám a svátkům,za vysvědčení,gratulace prarodičům,za kůže králíků/sám se naučil stahovat/,za sběr jablek...si ukládal a když mu bylo 14 let,koupil si za to KANOE.Na pádla mu nezbylo, tak mu je děda "půjčil",že až dostuduje...
rumcajs.tm: Mojí malé dceři bude 5...a s prasátkem škemrat teda nechodí....max. chce po dědovi "pálivou" žvýkačku...
Nechci být rýpala,ale je třeba rozlišit KAPESNÉ,A ODMĚNU ZA NĚCO.Pokud např dítě dojíždí dejme tomu 6 Km do školy, potřebuje jednak rezervní peníze mimo měsíčník,to kdyby autobus ujel, podle horka peníze na vodu,a něco k jídlu.Něco jiného, je pohrabání trávy bez příkazu, atd.Pak je ještě věk, kdy vnučky avnuci třeba 3,5 roku chodí s prasátkem, jestli náhodou nemá babička, nebo dědeček věší penízky. zips si to zapnout neumí,ale malou,a velkou penízku poznají.Samozřejmě, že mají.
Myslím, že na nějakou drobnost a sladkost 10kč denně stačí...
Věrulinka: naše sousedka měla spořitelní knížku od Bati a tam byl slogan asi tohoto znění: peníze jsou jako voda. Kapka ke kapce a je potůček ....desetník k desetníku a je koruna. To bylo zajímavé. Škoda, že to prohnala kamnama. Já takové ptákoviny sbírám.
Syn má 7 let a za vysátí auta dostává desetikurunu a je spokojený. Doufám, že ho učím trošku hospodařit a taky že nic není zadarmo.
Věrulinka: Naše
během dvou let z pětikorun nastřádala asi tři stovky, a vypadá to, že si opravdu koupí želvu, jak chtěla. Ona je taková šetřivá, neutrácí zbytečně, dárky vyrábí, tak jí i takhle malé kapesné stačí. Neumím si představit, co všechno by nanosila domů, kdyby měla 100 týdně, jak doporučuje redakce.
gentiana:
můj 1.tchán říkával,,korunka ke korunce a jsi milionářka",ale.....
vininka: v mém případě, natřít vrata, shrabat seno, listí.... Mytí auta bylo v mých pravomocech a povinnostech.
Solei: Přesně tak....třeba za umytí auta...
Věrulinka: "Kdybych nepočítal drobný, nebyl bych milionář."
Jde o to v jakém věku dotyčné dítě je. Rozhodně bych svému dítěti nedávala peníze za něco co by mělo plnit v rámci svých denních úkolů. Ale klidně mu nechám peníze které zůstaly když jsem děcko poslala nakoupit. Nebo mu dopřeji něco navíc co třeba obvykle nekupuji, za odměnu, že udělalo něco samo od sebe, dobrovolně a z vlastní iniciativy.
desetikačka je dneska nic, to ho radši nechám vysmejčit celý byt a pak mu dám na lístky do kina.
Nojo, inflace řádí, my chodili se školou do kina za kačku ...