hlavni.jpg
Foto: Shutterstock, Profimedia

Pierce Brosnan
Slavný herec a jeden z představitelů agenta 007 Jamese Bonda se narodil v přístavním městě na východě Irska jménem Drogheda. Už je to sice starší ročník, ale rozhodně by ve výčtu neměl chybět. Charisma mu totiž nechybí. S manželkou a dětmi žije v luxusním sídle na Hawaji, ale Irsko navštěvuje, i když teď kvůli pandemii o dost méně. Pro turistickou společnost Tourism Ireland uvedl, že z Irska nejvíc postrádá tamní lidi, jejich výdrž a životní odhodlání.

cl1.jpg
Foto: Shutterstock

Colin Farrell
Z Irska, konkrétně z Castleknocku, je i další herec. Kvůli práci cestuje po celém světě, ale jednou se touží do své rodné země vrátit natrvalo. I on oceňuje zejména povahu irských lidí, kteří jsou na něj při každé návštěvě velmi milí a on se celý život cítí, jako by tuto zemi reprezentoval.

cl2.jpg
Foto: Shutterstock

Cillian Murphy
Herec, kterého jste mohli vidět například jako Roberta Fishera ve snímku Počátek, pochází z irské čtvrti Douglas. Dlouhá léta žil s rodinou ve Velké Británii, ale před několika lety se všichni přesunuli zpět do jeho rodné země. Zdržují se v hlavním městě Dublinu.

cl3.jpg
Foto: Profimedia

Jonathan Rhys Meyers
Přímo z předměstí Dublinu je třiačtyřicetiletý herec, který si mimo jiné zahrál postavu Jindřicha VIII. V historické sérii Tudorovci. Za ztvárnění Elvise Presleyho má dokonce z roku 2006 Zlatý Glóbus.

shutterstock-104988233.jpg
Foto: Shutterstock