„Ve zdravém těle zdravý duch,“ praví jedno staré a moudré přísloví. „Asi na tom trocha pravdy bude, takže je na čase zvednout zadek, a začít něco dělat, holka,“ řekla jsem si a pevně se rozhodla, že tedy začnu cvičit. Ovšem otázka zněla, zda budu cvičit doma podle různých návodů, kterých je plný internet, nebo si najdu profíka, který na mě bude dohlížet? Najdu si kvalifikovaného trenéra, rozhodla jsem se. Nerada bych, aby se mi vyplnilo známé - sportem k trvalé invaliditě.

Ano, na svou postavu si nemůžu stěžovat, ale přeci jen, vždy je co zdokonalovat. Už dlouho si říkám, že bych chtěla začít pořádně a kvalitně cvičit. Mít krásně ploché bříško, pevný zadek a hlavně zpevněná záda, která mě neustále bolí. A co si budeme povídat, pár sedů lehů doma mi opravdu nestačí. Proto s příchodem nového roku jsem se rozhodla, že letos konečně začnu, tentokrát ale doopravdy a vydržím to déle než čtrnáct dní. Snad. :-)

posilovna

V následujících týdnech se tedy budete moci dočíst, jak a co je důležité při výběru kvalitního trenéra. Na co je dobré cvičení vlastní vahou, jestli se dá vytvarovat postava, aniž by člověk musel dodržovat jídelníček, ukázky, jak správně dělat například dřepy, při kterých lidé často chybují a mnohem více. Nebude ani chybět ukázka mého progresu za vytouženou postavou.

Na závěr ještě podotknu jednu věc. Je mi jasné, že některé komentáře budou ve stylu, že to vážně nepotřebuji, že jsem blázen a jiné věci. Na mou obhajobu, nechci hubnout, ale zpevnit, zformovat postavu bez diet a jiných forem mučení (bez čokolády a jiných sladkostí by to pro mě byla muka :-)). Zkrátka a jednoduše, momentálně nejsem spokojená se svou postavou a chci to napravit. K tomu nemusím mít přeci 20 kg nadváhu, abych začala pro sebe něco dělat. Navíc cvičení nejde ruku v ruce pouze s fyzickou stránkou člověka, ale i s tou psychickou, což je v dnešní ukvapené době plné stresu k nezaplacení.

Čtěte také:

Reklama