Máme tu definitivně podzim. I když nám meteorologové ještě slibují „babí léto“, pomalu se loučíme s letním oblečením a vytahujeme baloňáky, bundy, svetry a uzavřené boty.

skrinUž na sebe těžko vezmeme šaty na ramínka a páskové sandály. Leda že bychom si pod šaty vzaly tričko a do sandálů ponožky.

Nevím, jak vás, ale ani jedna kombinace mě moc neláká. A tak dávám pomalu letní věci k ledu a vytahuji na dosah ruky baloňáky, bundičky, svetříky a uzavřené boty. A vše letní jen zasunu hlouběji do skříně, neboť nemám jiného úložního prostoru, kde by přečkaly zimu.

Vy snad ano? Tak to vám docela závidím! Děláte podzimní čistky šatníku? Patříte mezi ženy, které sezonní věci vytřídí, vyperou, či nechají vyčistit a uloží do vakuových pytlů do doby, než přijde opět jejich čas?

Pak jste šťastné ženy, protože máte ve skříních stále uklizeno a přehledno, neboť sezonní hadříky se nemíchají s mimosezonními, a nevzbuzují tak dojem, že máte narvanou skříň, a přitom nic na sebe.

Přesně jako já. Nemám prostor, kam bych sezonní věci ukládala, a tak je ve skříni jen přesouvám. Nenošené věci vlevo, nošené vpravo. Není v tom bůh ví jak chytrý systém, ale potřeba nezbláznit se, když něco po ránu ve spěchu hledám.

Nejhorší je to s botami. Nevím, který „umělec“ architekt vymyslel naši předsíň, ale rozhodně v ní zapomněl na místo pro botník. Takže nezbývá než ukládat boty v krabicích do skříně, což mi nepřijde zrovna nejvhodnější. Krabice zaberou spoustu místa, a pokud na nich nemám obrázek nebo stručný popis uložených bot, ztrácím přehled.

Mohla bych snad být vášnivou sběratelkou bot? No nemohla.

Docela by mě zajímalo, jestli jste na tom stejně jako já, nebo své sezonní věci ukládáte a vyndáte, až přijde jejich čas.

Reklama