Zima, až praští - stalo se vám to jistě několikrát v posledním týdnu, že jste museli ještě pod kabát hodit huňatý svetr. Když jste se podívali na přírodu vůkol, přišlo vám, že už se uložila k spánku - listí obadané nebo pořádně zažloutlé. A jak je to vlastně s prořezáváním stromů? Není už náhodou čas?

Zeptali jsme se na to Kateřiny Duškové, dlouholeté kolegyně Přemka Podlahy ze zahrádkářského pořadu Receptář.

Kateřina DuškováJe už čas prořezávat stromy?
Mám zrovna štěstí, že vedle mě stojí můj kamarád, agronom Pavel, který mi napovídá. I když na to minulý týden počasí vypadalo, teď ještě rozhodně čas na prořezávání stromů není. Stromy prořezáváme buď v zimě, nebo v létě.

Kdy nejdřív začít se zimním prořezáváním?
Záleží samozřejmě na počasí, ale mělo by to být v období od ledna do února, kdy stromy spí a neproudí v nich míza.

Jak se na stromu pozná, že spí, a jak že už je vzhůru?
Když nebudete spěchat a začnete s prořezáváním až v lednu, máte jistotu, že už strom spí. Probuzený strom poznáte tak, že mu začnou rašit pupeny.

Letní prořezávání - to možná kdekoho překvapí. Jak a proč prořezáváme stromy v létě?
Dělají se prosvětlovací řezy, řezy pro větší výnos a spousta dalších řezů, na které si teď hned nevzpomenu - je jich vážně hodně... A proč se dělají v létě? U některých to jindy není možné. Navíc se stromy v létě rychleji hojí.

Jak správně v zimě prořezávat stromy?
Většinou se v zimě prořezávají peckoviny. Ale jak správně to udělat, na to existují celé slohy papíru a vydalo by to na celou stránku textu. Hodně záleží na druhu stromu, který prořezáváte. Každopádně základní poučka existuje: nastudovat si materiály, kterých je docela dost (jak správně prořezávat ovocné stromy, najdete například zde: Řez jádrovin).

 

Kam dál?

 

Máte zahradu? Kdy prořezáváte stromy? Děláte to správně? Z jakých materiálů při prořezávání čerpáte?