Konec roku s sebou nese nejen předvánoční a přednovoroční shon, ale i nákup kalendáře na další rok. My pro vás máme zajímavý tip, letos v létě vznikl v africké Keni kalendář, který Vám představí Afriku, tak jak ji z televizních dokumentů neznáte! Na fotografiích předního českého fotografa Jakuba Ludvíka uvidíte moderátorku Lejlu Abbasovou na místech, kam se noha turistova jen tak nedostane…

Výtěžek z prodeje kalendáře půjde beze zbytku na nadační fond Asante Kenya, který založila právě Lejla Abbasová...

Chtěla bych upřímně poděkovat Vám, kteří jste se rozhodli koupit si tento kalendář, protože peníze, které za něj dáte, opravdu pomohou.
Nesmírný dík také patří Jakubovi Ludvíkovi, který vše fotil bez nároků na honorář a vizážistce Katce Kosové, díky níž se na mě dá koukat :-)

- S díky a přáním šťastných Vánoc, Lejla

Asante Kenya

Asante Kenya sdružuje 12 kenských projektů. Tyto projekty se snaží pomoci dětem, které neměli to štěstí a nenarodili se v bohaté a stabilní západní společnosti.

Lejla Abbasová všechny tyto projekty vybrala sama, sama je všechny osobně navštívila. Do Keni jezdí posledních 7 let, dvakrát do roka a to na vlastní náklady. Peníze přerozděluje až na základě konzultací s koordinátory projektů. Potřebné věci nakupuje společně s nimi a tím ručí za stoprocentně cílené použití finančních darů.

Výtěžek z prodeje kalendáře půjde na tyto projekty:

    St. Ann Educational Centre
       - sirotčinec, který se nachází v hlavním měste Keni Nairobi, ve slumu Dandora.

    Sandota Educational Centre
       - škola, která se nachází nedaleko St. Ann. Škola byla několikrát napadena při lednové politické krizi, protože v ní převládali děti z kmene, který byl v té době nenáviděn.
 
    Tutijenge Wamama
       - projekt asi 100 km na východ od Nairobi vedený starými vdovami. Výjimečný projekt žen, které díky doslova otrocké zemědělské práci a výrobě tradičních košíku podporují osiřelá vnoučata.

    Anam Development Group
       - zemědělský projekt přímo na březích Viktoriiných jezer. O nevelká pole se starají překvapivě jen muži, což je v africkém kontextu výjimka. Výtěžkem z prodeje plodin podporují celou komunitu.

Více informací naleznete na www.asantekenya.org nebo na www.asantekenya.cz, kde můžete kalendáři  zakoupit.
Chcete-li přispět na sbírkový účet, číslo je 1211009464/5500.


Přečtěte si také:
Medela Lejly Abbasové pokračuje
 

Kdy kupujete kalendář na další rok?

Reklama