Sleduji aktuální kauzu s odškodněním rodičů, kterým porodníci z pražské nemocnice Na Vinohradech špatně vedli porod a kvůli následkům této péče se chlapeček narodil v kómatu. Přežil, ale je postižený – je hluchý, slepý a ochrnutý. To se stalo v roce 2009, věc se nyní dostala k soudu, a ten určil, že nemocnice má rodičům zaplatit 30 314 400 korun.

Když si přečtete výpověď otce, jeho popis, jak porod probíhal, musí vám být do breku stejně jako mně. Sama jsem rodila dvě děti, byla jsem u porodu švagrové a na holčičích večírcích jsme mnohokrát probíraly naše porody a to, jak se chovali lékaři, sestry, kdo měl porod těžký, a co všechno se (ne)stalo. Pokud máte děti, určitě se vám ty chvíle vybaví, jak jste zcela závislé na úsudku doktora a jak mu plně důvěřujete, věříte, že udělá vše proto, aby se nic zlého nestalo. Že je tam odborník na svém místě, který tomu, co se děje, rozumí.

dite

Bohužel se ale stávají i věci, které nejsou dobré. Jako v ostatních branžích – sice jsou ti, se kterými jednáme, vystudovaní, ale nemusí být ještě 100% odborníci. Nebo si myslí, že problém zvládnou, a neznají hranici poznání a sebevyhodnocení, kdy už to zvládnout nemůžou, a nejsou schopni pak předat svou práci někomu zkušenějšímu. A to i v případě, jak vidíme, když jde o něco tak křehkého a náročného, jako je porod prvorodičky, které je 40 let a od počátku není něco v pořádku.

Průběh celého porodu popisuje otec po Blesk, více najdete na www.blesk.cz.

A další článek na IDNES zde: zpravy.idnes.cz

Rodiče jsou s verdiktem spokojeni.

Nemocnice se brání, částka jí připadá přemrštěná.

Soudkyně je přesvědčená, že částka je pro rodiče adekvátní.

Co si myslíte vy?

Reklama