Dobrý den všem čtenářkám ženy-in!

Máme středu 22. 2. 2006.

Svátek má Petr, pár informací o jeho jménu:

Svátek mají Petr, Stolec sv. Petra.

Dnes má v občanském kalendáři svátek Petr. Jmenoval se tak první z apoštolů. Jméno má základy v řeckém slově petros, což znamená "skála". Latinizací vznikl Petrus a nakonec i náš Petr. Dnes a také 29. června slavíme ochránce mnoha povolání a řemesel. Připomeňme si alespoň, že sv. Petr je patronem papežů, řezníků, sklářů, truhlářů, hodinářů, zámečníků, kovářů, slévačů olova, hrnčířů, zedníků, cihlářů, mostařů, kameníků, síťařů, soukeníků, valchářů, rybářů a lodníků.

22. 2. 1973 byl otevřen most překlenující Nuselské údolí v Praze, dříve pojmenován po Klementu Gottwaldovi, dnes už naštěstí Nuselský. Je dlouhý 485 m a široký 26 m.

V tento den r. 1991 zemřel český mim Ladislav Fialka. Choreograf, tanečník, režisér a pedagog. Od roku 1958 byl členem Divadla Na Zábradlí a uměleckým vedoucím jeho pantomimické skupiny. Je považován za tvůrce české pantomimy, který usiloval o její osobitou moderní tvorbu s důrazem na úvahu o základních životních hodnotách. Vystupoval rovněž ve filmu a televizi. Narodil se 22. září 1931.

Přeji hezký den a těším se na Vaše příspěvky k tématu:

 

SBÍRÁNÍ

CÉČKA, POHLEDY, ZNÁMKY, NÁLEPKY...
Co jste sbírali?
Prodávali jste, vyměňovali, kradli?
Máte dodnes něco schované?
Sbírají vaše děti?
A co vy?
napište na:
redakce@zena-in.cz
 

Reklama