píše naše čtenářka s nickem ivásek. A má k tomu svoje důvody, které si můžete přečíst ve jejím příspěvku. Kromě toho má Miloš dnes svátek, tak to pro něj bude jistě hezký dárek

Dobrý den všem. Já volit jdu. A jdu volit Zemana. I když jsem spíše pravicového smýšlení, není mi představa Karla S. na Hradě „příjemná“, dá-li se to tak říct.

Jak jsem už v komentáři k jednomu dnešnímu příspěvku psala, tak Karla S. volit nebudu, protože je spolupodepsaný pod současným stavem vlády a nevěřím mu, že v pozici hlavy státu nebude vazby na vládu, resp. na některé její členy, využívat.

Psala jsem, že vítězství Karla S. v druhém kole by znamenalo symbolické zlegitimizování  všeho, co za poslední dva roky současná vláda prosadila. Od posvěcení církevních restitucí, důchodové reformy, reformy zdravotnictví, sociální reformy, S Karet, veřejné služby (“nucené h práce“ pro nezaměstnané ­- zrušené Ústavním soudem, protože je v rozporu s LZPS), daňové reformy a v neposlední řadě reformy vzdělávání.

Hlasoval pro přijetí  smlouvy ACTA, která by zničila svobodný internet, a podepsal smlouvu o americkém radaru v ČR. Vítězství Karla S. by bylo posvěcením všech skandálů nejzkorumpovanější polistopadové vlády, jejíž drtivá většina ministrů podala demisi nebo byla kvůli spojení s korupcí odvolána.

To, že je Miloš Z. mimo politiku téměř 10 let nic neznamená – jako politik, který byl v dřívější vládě aktivní, se od politiky nikdy nemůže úplně distancovat, vždycky ji bude sledovat a vždycky si bude říkat, jak by to udělal on nebo neudělal. O Karlovi S. se říká, že je vzdělaný a světově uznávaný a že nám bude prospěšnější než Miloš Z. Pro dokreslení situace bych doplnila, že Miloš Z. v ČR vystudoval VŠ, celý život se svému oboru věnoval a ví, jak to u nás v politice chodí. Karel S. VŠ nedostudoval, jeho vzdělání se mimo archaické češtiny nijak neprojevuje a v politice se projevil jako názorový turista.

Je-li česká politika druhou ligou a Miloš Z. v této druhé lize Karla S. převálcoval, potom nemá smysl placku Karla S. posílat do mezinárodní první ligy.

Jdu do Miloše! Když má dnes ten svátek… J

Ivásek

Milá Ivásek, samozřejmě, že respektujeme vaše rozhodnutí a děkujeme za váš příspěvek

Text nebyl redakčně upraven

Jak se na přímou volbu prezidenta díváte vy, milé ženy-in? Sledujete ji se zaujetím, nebo jen povrchně? Jste zajedno se svými blízkými, rodinnými příslušníky a známými? Dáte na jejich názor, nebo si stojíte za svým?

Koho budete volit a proč? Byla jste o svém výběru přesvědčena už na začátku, nebo vaše rozhodnutí změnila kampaň. Volila jste stejného kandidáta už v prvním kole? Co vám na volebním klání dnešních kandidátů nejvíc vadí?

Napište nám, na vaše názory se těším na adrese:redakce@zena-in.cz

Reklama