proneseme, když nás někdo naštve, máme den blbec nebo se nám prostě nějaký čas nedaří. Známe to snad každá, bolavou duši někdy alespoň na čas vyléčíme nákupem něčeho hezkého. Botiček, kabelky nebo jen nové rtěnky.

V jednom časopise se ptali známých žen, co jim spolehlivě zažene smutek, co by si koupily pro potěšení a co by jim udělalo větší radost, jestli růže z pouti nebo brilianty.
Odpovědi byly různé. Pro někoho byla nejlepším lékem na splín zamilovanost, procházky se psem, potěšila by je koupě prádla, bižuterie nebo bot a na poslední otázce se vzácně shodly: brilianty neurazí žádnou ženu.

Co bych odpověděla já?
Mě třeba uklidní už samotné bloumání po obchodech. Možná vyrazím s cílem udělat si radost, pár věcí si třeba i vyzkouším, ale nakonec zjistím, že to zas tak nutně k životu nepotřebuju a splín zabiju hned několikrát. Potěším oko, přijdu na jiné myšlenky a ušetřím. A když už mě přece jen něco zaujme tak, že bez toho nemohu odejít, už se těším, jak budu doma zkoušet, kombinovat a přemýšlet, kam v tom vyrazím. Většinou to bývá nějaká drobnost, třeba tričko.

Blbou náladu mi zaručeně zažene i náš pes. Už když otevírám dveře, cítím, jak za nimi stojí a vrtí chvostem. Je to prostě náš vítáček. Vyskakuje, ve vzduchu dělá přemety a směje se. Opravdu, psi se smějí, a to bych na tom musela být už opravdu hodně zle, aby mě nepobavil.
Další úžasnou terapií je příroda, nejlépe viděná ze hřbetu koně. Můžou třeba trakaře padat, je to skvělý relax. Jednak musím být stále ve střehu, takže si propláchnu mozek adrenalinem, a když nespadnu, tak i známým šťastným endorfinem.
Skvělý koktejl, vřele doporučuji.

A co vy, milé ženy-in?
Co vám spolehlivě zažene smutek?
Co byste si koupila pro radost?
Které období je pro vás nejrizikovější?
Co by vám udělalo větší radost, růže z pouti nebo briliant?

Reklama