A je to tady. Nový rok. Předsevzetí si nedávám, protože vím, že je stejně nikdy nedodržím. Ale jednu životní změnu bych konečně chtěla nastartovat. Nekompromisně a se skálopevným rozhodnutím jsem dospěla k závěru, že letos se mi to opravdu podaří. Co? No přece zhubnout!

Po letech, kdy jsem si říkala, že od prvního … od pondělí … od zítřka … po nemoci … od září … od března … po Vánocích atd., jsem se dostala do stadia, kdy jsem si řekla, že začnu TEĎ HNED!

V první eufórii jsem si vytyčila smělé cíle. Nejsem zrovna troškař, a tak jsem se v duchu velkoryse rozmáchla. Musím říct, že mě vlastní představy docela vyděsily.
Naplánovala jsem si totiž tak radikální změnu svého životního stylu, až se mi podlomila kolena. Bylo mi jasné, že každý den hodinu cvičit a hodinu rychlé chůze spojené s tvrdou askezí stran příjmu potravy vydržím možná týden, dva a jako již milionkrát předtím skončím opět u tabulky s čokoládou a ukonejším sama sebe tím, že hlavní je, že jsem v podstatě hodná holka.

„Tudy cesta nevede,“ moudře jsem usoudila a podívala se na celý problém reálněji.

Ujistila jsem se, že nechci trhat rekordy, ani za dva měsíce oslňovat své okolí náhlým nabytím pružného, štíhlého těla. Chci něco jiného. Dostat se do formy, lépe se cítit a taky … koupit si v létě nějaké pěkné šatečky, ve kterých nebudu vypadat jako velryba.

A tak stojím na prahu tohoto velkého rozhodnutí a dělám první krok. Směle a odhodlaně a trochu i s obavami.

A jelikož vím, že s podobnými pocity a problémy nejsem zdaleka sama samotinká, napadlo mě, že bychom se zde mohly vzájemně podporovat. Jestli je na tom některá z vás podobně jako já, nestyďte se a připojte se.
Nebojte, nebudeme zveřejňovat své váhy ani míry. Naše snažení by mělo být zaměřené na postupné změny v našem stravování a /ne/pohybování se. Budeme se společně radovat z prvních úspěchů a podporovat se při případných neúspěších. Vzájemně si poradíme fígle, finty či recepty na nekalorická jídla a vypovídáme se ze svých pocitů. Protože hlavní je vydržet.

Každé úterý vám napíši, jak jsem si vedla v uplynulém týdnu a slibuji, že budu opravdu poctivá. Také mám v plánu oslovit odborníky, kteří se zdravým způsobem života zabývají, aby nám poradili, vysvětlili a pomohli orientovat se v našem nelehkém úsilí.

Takže hozená rukavice na tento týden zní: vynechání sladkostí, brambůrek a všelijakých jiných pochutin a poslední jídlo v 17:00 hodin. To jsem na sebe zvědavá. :o)) No, však se příští úterý dozvíte, jak se mi dařilo.

Ale, děvčata, nenecháte mě v tom samotnou, že ne? :o))  

       
Reklama