Martin

Martin opravuje výtahy. Jeho krásná mladá žena Táňa na rozdíl od něj dodělala vysokou školu, takže to Martin nemá s tchyní zrovna nejlehčí. Na rovinu - tchyně Martina vůbec nemusí a chtěla by pro svou dcerku někoho „lepšího“.

Jednoho dne přijde Táňa k mamince a oznámí jí, že je těhotná. V Matce se mísí dvě emoce - štěstí a vztek. Je šťastná, že bude mít vnouče, ale naštvaná, že to přišlo zrovna s Martinem. Nakonec to ale překousne a společně Martinovi, který je v práci, volají tu radostnou novinu. Martinovi se ale při zvonění telefonu stane ve výtahové šachtě nehoda...

Sanitka

Probere se v nemocnici, Táňa nad ním. Nic netuší, neví, že čekají dítě, a Táňa se mu to neodváží říct. Martin totiž přišel o ruku a druhou už do konce života nehne.

Martin je naštvaný na celý svět a jediné, co ho drží při normálním stavu mysli, je Táňa. Po několika návštěvách se ale rozhodne, že mladá krásná Táňa nebude celý život trpět jeho nehodou a agresivně ji vyžene. Až potom se od Tániny matky dozví, že čekají dítě, ale Táňa se (pod jejím nátlakem a tíhou situace) rozhodla jít na potrat. Martin je chvíli v šoku, ale rozhodne se, že vyhnat Táňu ze svého života bylo správné rozhodnutí, schválí potrat a odjede do léčebny, která je na druhém konci republiky, mezi stejné „mrzáky“, jako je on sám. Tam se pokusí o sebevraždu...

Povede se Martinovi sebevražda? Potratí Táňa, nebo si dítě nakonec ponechá? Jak celý příběh dopadne, to se dozvíte ve čtvrtek 23. července 2009 ve 20.30 hodin na TV Barrandov v pořadu Ako som prežil - Ruku na to!

Séria dvanástich hraných filmov inšpirovaných skutočnými udalosťami, ktoré tragicky zasiahli do súkromia viacerých ľudí. Prežité hraničné situácie a chvíle, ktoré sa nedajú vrátiť späť, sú previerkou statočnosti hrdinov. Ich príkladná ľudskosť môže byť inšpiráciou pre nás ostatných... Slovenský seriál TV Joj (2009). V príbehu Ruku na to hrajú: Alexander Bárta, Eugen Libezňuk, Ivana Kuxová, Anna Maľová a ďalší. Réžia: Gejza Dezorz

Fotografie: Archiv TV Barrandov

 

Vyhrajte set-top box!

TV BarrandovMy jsme pro vás připravili s TV Barrandov letní soutěž s pořadem Ako som prežil - sledujte tento poutavý pořad každý čtvrtek od 20.30 na TV Barrandov a přijďte potom odpovědět na naši soutěžní otázku, na níž se odpověď dozvíte právě v odvysílaném dílu. Přesný čas vysílání se může v průběhu soutěže měnit.

Pokud budete mít na konci soutěže všechny odpovědi správné, máte šanci vyhrát jeden ze tří set-top boxů, nebo některý z dalších dárkových balíčků od TV Barrandov!

 

Minulé díly

Martin je v pohodě, modřiny mám z práce. Vážně...
Smrt, nebo dítě? Těžká volba...

Před rokem jsem přišla o syna

 

Zůstala byste s invalidou? A kdyby se k vám choval hnusně a uzavíral se do sebe? Nechala byste si v Tánině situaci dítě?

Reklama