Ve čtvrtek 19. 4. můžete být v Praze svědky neobvyklé performance – skauti zahájí oslavy 100 let skautingu ošátkováním Petřínské rozhledny. Mezi osmou a desátou hodinou ranní na rozhlednu šátek vyvěsí profesionální horolezci. Deset minut před desátou hodinou šátek slavnostně pokřtí herec a příznivec skautingu Tomáš Hanák, který k němu slaní z rozhledny.

 

Na zabalený Petřín se můžete přijít podívat až do soboty, kdy skauti pořádají na Staroměstském náměstí akci „Objevte svět“, na které se očekává účast až deseti tisíc návštěvníků z řad skautů i široké veřejnosti. I přesto, že bude 60 m vysoká rozhledna zabalená ve skautském šátku, který je symbolem letošních oslav, bude pro veřejnost otevřena jako obvykle od 10 do 19 hodin.

 

Šátek má šířku 20 metrů, výšku 8 metrů, celkově šátek měří přes 70

m2. V historii rozhledny vystavěné r. 1891 po vzoru pařížské Eiffelovky je to poprvé, kdy byla podobná akce povolena na více dní.

 

Tisková zpráva

Takže milé skautky,
až nebudete mít co dělat, jděte na Petřín. A vy, které zas tak skauting nezajímá, jděte tam také, třeba na rande, a nechte se políbit pod rozkvetlou třešní.
V květnu už může být odkveteno. :-)
Reklama