Každá česká domácnost nasbírá v průměru na šest kilogramů hub. Věděla jste o nich ale toto?

1) Nemají skoro žádné kalorie (obsahují velké množství vody a nerozpustné vlákniny), takže vám zaplní žaludek, ale nepřiberete po nich. Pokud je tedy zpracujete dietně. Kromě toho vám dodají i bílkoviny, proto se jim také někdy říká maso lesa.

2) Obsahují i další prospěšné, a často i léčivé látky. Tak jako například hlíva ústřičná, která běžně roste i v Česku. Najdete ji na odumřelém dřevu. Je plná vitaminů, minerálů a stopových prvků, působí protivirově, antibakteriálně a protizánětlivě. Díky vysokému obsahu biologicky aktivních látek mimo jiné podporuje imunitní systém a snižuje hladinu cholesterolu.

3) Neměly by je jíst děti do tří let. Předškolákům je už dopřát můžete, i když v omezeném množství, například v omáčkách či polévkách. Je to z důvodu vysokého obsahu nestravitelné vlákniny (nám dospělým je prospěšná), která může způsobit bolesti bříška.

4) Stále ještě v nich najdete radioaktivní látka cesium pocházející ze spadu po černobylském výbuchu, k němuž došlo před 33 lety. Podle Státního úřadu pro jadernou bezpečnost je ale v tak nízkém množství, že není čeho se obávat. Pokud i tak pochybujete, namočte sušené houby na půl hodiny do studené, osolené vody a pak sceďte. Obsah cesia tím snížíte 20krát.

5) Houby rostou velmi rychle. Třeba takový hřib smrkový alias pravák se může za jediný den vytáhnout třeba o pět centimetrů. Říká se, že nejrychleji houby rostou za úplňku.

6) Ideální teplotou pro houby je 15 až 20 stupňů Celsia, bez velkých teplotních výkyvů mezi dnem a nocí. Do lesa pak nemá smysl vypravovat se hned po dešti. Košíky naplníte až po více než týdnu od závlahy.

7) Tou nejdražší houbou je lanýž bílý, který se nejčastěji vyskytuje ve Středomoří. Za jediný kilogram pochoutky můžete zaplatit i více než 100 tisíc korun. V našich končinách však roste jen lanýž letní, ale jeho sběr je zákonem zakázaný.

8) Největší houbou u nás je pýchavka obrovská (vatovec). Dorůst může až dvaceti kilogramů, takže se nají nejen celá rodina, ale nakrmíte i sousedy. Nejlépe chutná smažená v trojobalu.

9) Říká se, že slimáci požírají jen jedlé houby. To je ale podle mykologů nesmysl, takže se tím při sběru neřiďte.

10) Sbíráte ráda babky neboli suchohřiby žlutomasé? Pak berte jen nejmenší plodnice, rozhodně ne ty s rozpraskanými kloboučky. Čím je totiž houba starší, tím rozšířenější je na ní nedohub zlatovýtrusný. Jde o parazitickou houbu, která z kloboučku proniká do celé houby a infikuje ji nebezpečnými mykotoxiny. Ty se pak šíří i na ostatní houby, s nimiž při zpracování (zvláště při sušení) přichází do styku.

Čtěte také:

Reklama