Brýle, i když nesvítí

  • Červené oči, svědění a pocit únavy, to na jaře a v létě trápí mnohé alergiky. Často mají pocit, že jsou ospalí, nemusí to ale být vždy pravda. To jenom v očích sedí pyl a prach a víčka se tak začnou bránit tím, že se zavírají. Nedávejte tedy své oči všanc, noste sluneční brýle, i když je pod mrakem. Nečistot se vám tak do očí dostane výrazně méně.

Nosní kapky v pohotovosti

  • Je zcela zbytečné mít červený a odřený nos. Nosní kapky jsou v boji s alergickými projevy naprostým základem. Vsadit byste přitom měli na přírodní produkty. Některé kapky obsahují rostlinné oleje a silice například z eukalyptu, rozmarýnu, tymiánu či máty a kromě toho, že uvolňují horní cesty dýchací, příznivě působí také na pokožku v okolí nosu.

image.jpgFoto: Shutterstock

Voda, voda, voda

  • Nedovolte alergenům, aby se na vás „usadily“. Omyjte si několikrát denně obličej čistou studenou vodou. Ulevíte unaveným očím, zbavíte pleť pylu a dovolíte jí dýchat. Pomůže také sprcha a častější mytí vlasů. A samozřejmě vždy, když přijdete zvenku, se rovnou převlékněte.

Na vyrážku konopí

  • Ať už trpíte ekzémem nebo sluneční alergickou vyrážkou, ulevit vám může konopná mast. „Konopné masti působí velmi dobře i proti svědění, jsou bohaté na nenasycené mastné kyseliny, omezují podráždění a zánětlivost a díky obsahu ceramidů zvyšují přirozenou bariérovou funkci kůže. Ideální je namazat se touto mastí večer,“ doporučuje fytoterapeut a autor obsáhlého herbáře Jiří Pantůček z Topvetu.

A co pomáhá proti alergii vám? Napište nám své tipy do diskuze.

Uložit