Jestli vás teď v nejbližších dnech někdo pošle k šípku, tak ho poslechněte. Je totiž ta příhodnější doba, kdy se u keře s těmito červenými zázračnými plody zastavit.

Šípky patří mezi nejzdravější plody podzimu

šípekJsou vidět všude. Na mezích, okolo cest, v zahradách i v parcích. Stačí jen natáhnout ruku a natrhat si. Šípek je naše přírodní lékárnička, doktor mezi doktory. Plody šípku jsou bohatým zdrojem vitaminů a minerálních látek. Důležitý je zejména vitamin C, který posiluje obranyschopnost a působí proti infekčním onemocněním. Dále zpevňuje cévy, pomáhá při bolestech žil, ovlivňuje srážlivost krve, nachlazení, zlepšuje zásobování těla kyslíkem a udržuje schopnost soustředit se.
Kromě bohatého zastoupení vitaminu C jsou v šípku zastoupeny také vitamín A, K a vitamíny skupiny B. Dále také významné procento flavonidů, tříslovin a organických kyselin.

Kdy a jak sbírat šípky

Šípky je nejlépe sbírat od konce září do poloviny října, v době před prvním přemrznutím, neboť pokud přejdou mrazem, ztrácejí na obsahu vitaminů. Šípky sbíráme tvrdé, oranžové až červené barvy. Změklé a nahnědlé šípky už nejsou vhodné ke sběru.

Zpracování šípků

Šípky zbavíme stopek a zbytků okvětí, opláchneme je a osušíme utěrkou. V troubě je sušíme na plechu pokrytém papírem nebo na sítu přibližně půl dne. Pokud nemáme horkovzdušnou troubu s ventilátorem, necháme dvířka nepatrně pootevřena, aby mohla odcházet přebytečná pára Nejvhodnější teplota sušení je mezi 60 a 80 stupni, jinak dochází k velkému úbytku vitamínu C. Při vyšších teplotách mohou šípky také zhnědnout nebo se připálit, a pak jsou nepoužitelné. Pokud sušíme plody pomaleji, mohou naopak zplesnivět, a pak se nedají použít rovněž. Sušené plody uložíme v temnu a suchu. Měli bychom je spotřebovat během zimy, protože za jeden rok skladování ztratí sušené šípky přibližně polovinu obsahu vitamínu C.

Čaj, sirup nebo marmeláda?

Už naše babičky si šípků velmi cenily. Věděly, že se s nich dá uvařit nejen zdraví prospěšný čaj, ale také výborná marmeláda, protlak, sirup, povidla nebo omáčka.

zvuková ukázka z filmu Slavnosti sněženek / S šípkovou nebo se zelím?

Je libo šálek šípkové čaje?

K nejznámějším a nejjednodušším patří příprava šípkového čaje, ale pozor, i tady existuje více způsobů, jak ho připravit. Pokud již máte šípky nasušené šípky, máme pro vás pár tipů.

  • Šípkový čaj I.
    Asi 10g rozdrcených šípkových plodů necháme vyluhovat v 1/2 litru studené vody. Poté ve stejné vodě uvedeme šípky do varu a necháme je vyluhovat ještě 15 minut. Před pitím scedíme.
  • Šípkový čaj II.
    Usušené šípky roztlučeme v hmoždíři. Na 1 litr vody dáváme 4 polévkové lžíce šípků. Rozdrcené, namočené ve studené vodě je necháme minimálně 30 minut odstát a pak se vše uvede do varu. Vaříme asi dvě minuty. Pak necháme ještě dalších 15 minut odstát, scedíme, servírujeme.
  • Šípkový čaj III.
    Sušené šípky rozemeleme v mlýnku na kávu a drť pak zaléváme podle chuti vařenou vodou jako klasický čaj. Necháme 10 až 20 minut vyluhovat a přes sítko naléváme do šálků.

Mladá sto let

šípek

Šípkový čaj má preventivní účinek nejen proti nachlazení, ale úspěšně pročišťuje také močové cesty. Dále může příznivě působit na zpevnění cévních stěn a údajně napomáhá i boji s rakovinou. Šípek je také silným antioxidantem a proto může zpomalovat stárnutí. Jen aby to ale nebylo myšleno tak, že se píchneme o šípkový trn a usneme na sto let.
Takže při sběru přece jen radši pozor na trny :)

Použitý zdroj: www.zdravi.cz

Čtěte také:

Reklama