Čtenářka Hanula zažila o svaťáku i těsně před maturitou zajímavou historku, na kterou se nedá zapomenout. Děkuji Vám Hanulo za příspěvek. Můj kamarád maturitní otázku „Sovětské zemědělství“ z RJ zahájil slovy. „Růsi pjéstujut, sliepky v kůrniku!

Moje maturita - je tomu dávno předávno - dneska už to vnímám jako pohádku se šťastným koncem.....

Přechod na střední školu byl pro mě dosti drastický, já která se moc učit nemusela a vše v pohodě zvládala, tak pro mě nastalo krušné období.

Pak odpadla matika, fyzika a chemie a já se dostala zase do starých kolejí, kdy jsem učivo zvládala - jazyky mi šly.

Nastal den D - svaťák. Ještě večer jsem zvládla s kamarádkou koncert Helenky (tenkrát to pro mě Helenka byla) Vondráčkové a pak, že se do toho dám - učit se , učit se, učit se....

Člověk míní, ten nahoře mění. V noci mě chytla ukrutná bolest žaludku a tak jsme s maminkou spěchaly na pohotovost. Pana doktora jsme probudily a on mi nevrlý sdělil - dejte jí na infekční na samotku - no a maturovat bude až v září. Pro potoky slz jsem neviděla.

Týden utíkal - nic mi nezjistili,žaludek se pomalu uklidňoval a já jsem za tu dobu přečetla všechnu povinnou četbu, knihovna tam byla docela dobře zásobená.

Škola mě podržela - budeš maturovat poslední den....

Den před maturou jsem začala vyšilovat, že to neudělám. Maminka se poradila s doktorem a ten mi naordinoval prášky na zklidnění.

Byla jsem tak klidná, že jsem při cestě na zkoušku málem vlítla pod kola auta, jak jsem byla laxní.

Čeština - dobrý, to jsem nějak zvládla. Ruština - vymáčkla jsem něco více, než já guljaju v parke. Němčina - jupí mám vyhráno - moje rodné město.

A tak jsem na potítku sledovala svoji spolužačku jak se potí na diapozitivem - Arbeit macht frei! a vzadu jsou růže. Co vidítě na obrázku - Floru Olomouc. Vyprskla jsem smíchy.

Komise na mě káravě pohlédla, však počkej - za chvíli jdeš na řadu ty.

V pohodě - já odmaturovala a hned ten den jsme si ta naše holčičí třída udělala mejdan, kde jsme už definitivně překročily ten práh dospělosti.

Hanula
Text nebyl redakčně upraven


Téma dne: Maturita

  • Má mít maturitu každý/á
  • Má být opravdu lehká?
  • Jak jste prožívala svoji maturitu a co jste před/při/po ní zažila?
  • Jak prožíváte maturitu svých dětí a vnoučat?
  • Co pro vás maturita a lidi, co ji mají, znamenají?

Na vaše příspěvky se těším od teď až do cca 15. hodiny na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A kolem 16. hodiny jednu z vás, která mne nejvíce zaujme svým příspěvkem,  odměním . Čím? Nechte se překvapit!

Reklama