Každý má nějaké slovo či slova, které když slyší, otevírá se mu nůž v kapse. Dnes se zaměříme na ty nejhorší z ženského světa, respektive ze světa matek současných či budoucích.

Vítejte v novém světě

Začněme již zmíněnými kategoriemi. Bydlenka je (jaké překvapení) od slova bydlet. Žena spadající do této kategorie se vyžívá ve zvelebování svého příbytku. Neustále ho něčím vylepšuje, vyšperkovává, něco vyrábí a ráda se svými výtvory pochlubí ostatním. Své obydlí se snaží co nejvíce vypěknit (učinit pěkným). Širší kategorií bydlenky je tvořilka, která se nezaměřuje jen na dům a byt, ale vytváří manželovi k narozeninám například panáčka z párků.

Snažilka to nemá jednoduché. Obklopuje se totiž matkami s dětmi a sama se zoufale snaží počít. Na fórech posléze hledá rady typu, jaká poloha je nejlepší na otěhotnění nebo jak si udělat holčičku. Snažilky se dále mohou dělit ještě na prvosnažilky a dlouhosnažilky.

Zpravidla jsou to právě tyto ženy, které internetové diskuze zaplavují netradičními výrazy, které člověk rozhodně nechce od dospělé inteligentní ženy slyšet.

„Jednou jsem zabloudil na nějakou diskuzi matek a z toho jejich slovníku jsem byl fakt hodně zmatený. Výrazy jako šestinedělka, antina nebo gumosex jsem nikdy neslyšel a doufám, že v životě ani neuslyším. Je to neskutečně infantilní,“ komentuje třicetiletý Radek.

Pokud se stejně jako Radek ztrácíte, šestinedělka je žena v šestinedělí, antina je antikoncepce a gumosex pohlavní styk za použití prezervativu, což znamená, že snažilka má protentokrát smůlu.

Slovník matek je plný zkratek

Jaké další výrazy ženy používají? Manža, manžílek, mužík, příťa se používá pro označení manžela a přítele. I když je s podivem, že takové ženy si vůbec našly někoho, kdo je do nich zaláskovaný (zamilovaný) a s kým mohou zplodit mimíska, tedy dítě. Nejlepší je to samozřejmě zkoušet při ovu, respektive při ovulci (při ovulace). To snažilky sexují a sexíkují (mít pohlavní styk) co to jen jde, aby z nich brzy byly těhulky (těhotné ženy). Hlavně nezapomenout použít pičifuk (deodorant), protože se u toho pořádně zapotí.

Když si manža čvachtá (pochutnává si), znamená to, že si dává dobrou baštu (jídlo), kterou mu žena uvařila. Může to být například knedlík v trojobalu. Hysterka není jen žena, která něco moc prožívá, ale také zkratka gynekologického vyšetření s názvem hysteroskopie. S podzimními nemocemi souvisí pojem kašlíkovat (kašlat) a nemocňák (nemocný člověk).

Kojící matky si navzájem říkají kojanda či kojomatka a dítě berou na kójo, tedy kojení. A když mu hodně chutná, je to kojomil. Úzce s tím souvisí také mateřský plurál – my jsme těhotné, my kojíme.

Patříte-li mezi snažilky, bydlenky či tvořilky apod., neberte předchozí řádky nijak špatně. Ostatně žij a nech žít. Ale jedna rada by se vám přeci jen mohla hodit. Používejte své specifické výrazivo jen za pevně zavřenými dveřmi anonymních internetových fór. Mezi běžné smrtelníky, kteří nejsou na stejné vlně, s ním prosíme nechoďte. V rámci zachování duševního zdraví (či jeho zbytků) na obou stranách.

Čtěte také:

Reklama