Milé čtenářky,

nedávno jste si na magazínu Žena-in.cz mohly přečíst, jak nebezpeční dokáží být moli pro naše šatstvo. V článku Babičky si s moly uměly poradit, jste se dozvěděly řadu zajímavých informací, jak s touto havětí bojovat.

Dnes nám dovolte, abychom plynule navázali na tento příspěvek. Ovšem s tím rozdílem, že se v dnešním článku budeme zaměřovat na moderní hubení, na moderní způsob boje proti těmto škůdcům.

Že netušíte o čem je řeč?

Existuje totiž nový lapač šatních molů značky CATCH a věřte, že je skutečně spolehlivou pomůckou, jak se zbavit velmi jednoduše a navždy těchto škůdců.

Zajímá vás, jak lapač funguje?

Zabránit  hned v počátku množení molí populace je zásadní. Za jediný rok mohou vaším šatníkem projít dokonce až čtyři generace těchto škůdců, kteří  se živí vlákny s obsahem keratinu, bílkovinné látky, které jsou především ve vlněném textilu, ale také v peří a kožešině. Moli však nepohrdnou ani čalouněním nebo kobercem. Jediná molí samička totiž může najednou naklást až 300 vajíček, které se za měsíc až za rok přemění v kolonii žravých larev.

Nu, dost děsivé informace, co říkáte?

Lapač neobsahuje žádné chemické látky, pouze feromon (přírodní sexuální lákadlo samiček). „Samečci molů jsou vábeni feromonem, který je nanesen na vnitřní lepivé  části lapače, kde se přilepí a zahynou, a moli se tak nemohou dále rozmnožovat,“ vysvětluje funkci lapače Petra Dlouhá, junior brand manažerka ze společnosti Sara Lee Company, která vyrábí přípravky proti hmyzu značky Catch.

Zvláště ženy jistě ocení, že Catch je svým designem absolutně diskrétní a bez jakéhokoliv zápachu.

Další výhodou lapače je možnost výběru jeho umístění.
Ve skříni si jej můžete umístit, jak vám vyhovuje, např. zavěšením v horním rohu skříně vám nebude lapač nepříjemný při každém otevření skříně.
Výrobek je opatřen tzv. suchým lepidlem, takže po dotyku s ním nebudou prsty ani oblečení lepkavé. Lapač šatních molů Catch můžete zakoupit v běžné síti hypermarketů a drogerií, za doporučenou maloobchodní cenu 89,90 Kč.

Pamatujte:

- Moli se bojí světla, proto se ukrývají v záhybech tkanin.

- Mají rádi vlhko, nesnášejí velký chlad ani velké teplo, pokojová  teplota je pro ně tedy ideální.

- K rozmnožování potřebují klid, vajíčka snášejí jen v místech, kde je nic neruší.

- Skříně je dobré pravidelně čistit vlhkou prachovkou. Police pak dobře vysušit.

- Vnitřní plochu skříní netapetovat, moli si libují v záhybech tapet.

- Čas od času je vhodné skříně vyprázdnit, šatstvo vyvětrat na vzduchu a uložit na jiné místo.

- Oděvy, které se dlouho nepoužívaly, jednou za čas vyprat nebo vyčistit.

- Do skříně ukládat jen suché oděvy.

- Používat i preventivně lapače molů.

Není mol, jako mol.... 

Říkáte, že jste se ještě nesetkala s molem v kuchyni? Nu, pak máte opravdu štěstí! Bohužel, není ojedinělým případem, že si domů kromě nákupu přineseme i tyto nezvané návštěvníky...
Stačí otevřený sáček s moukou či jeden jediný zapomenutý rohlík a hned máme vhodný objekt pro zabydlení molí kolonie.
Ale nezoufejte, i v tomto případě již existuje spolehlivé řešení!

Novinkou tohoto roku je totiž lapač potravinových molů, opět značky CATCH.
Ačkoliv se to nezdá, v českých domácnostech se můžeme setkat až se čtyřmi druhy potravinových molů - paprikový, moučný, datlový a skladištní. Každý z nich má svou oblíbenou potravinu, kterou znečišťuje pavučinami a miliardy výkalů, které jí dávají nahořklou chuť, nepříjemný medový zápach a činí nezpůsobilou k požívání.

Nový lapač potravinových molů značky Catch, však dokáže spolehlivě zahubit všechny čtyři druhy!
I zde platí, že výhodou tohoto lapače je jeho snadná manipulace.
Výrobek složíme do trojúhelníku, lepící částí dovnitř. Tím se lepivá plocha ocitne mimo dosah okolních předmětů a ničemu jinému nehrozí možnost přilepení, nežli  přivábeným molím samečkům. Papírový lapač můžeme umístit tam, kde nám to vyhovuje. Díky lepícímu pásku na spodní části lapače jej můžeme např. připevnit kolmo k zemi, z boční strany nebo na strop skříně či police, je také opatřen ouškem pro případné zavěšení.

Lapač potravinových molů Catch můžete také zakoupit v běžné síti hypermarketů a drogerií, za doporučenou maloobchodní cenu 89,90 Kč.

Upozornění: Po sejmutí ochranné fólie feromon pracuje tři měsíce, poté se jeho účinnost snižuje.
Více informací na www.saralee.cz.

Reklama