Teniky patří už ke klasice, která nechybí snad v žádném botníku. Nejvíce si je oblíbily dívky a mladé ženy, neboť nejlépe vyhovují  jejich uvolněnému sportovní stylu. A těm dříve narozeným zase uberou léta a vrátí mladistvý šmrnc.

Pokud vás zaráží poněkud nepřesný název „tenisky“, odvozený od známého sportu, (i když dnes bychom je na kurtech hledali těžko), nic s tím nenadělám. Dosud nikdo nevynalezl název jiný, takže se s ní budeme muset smířit.

A proč ne, tenisky jsou vděčné, pohodlné, nosí se takřka beze změny po mnoho generací a z módy nikdy nevyjdou

Tenisky se hodí ke všemu a mají zázračnou vlastnost. Když je obujete ke klasickým kalhotám, nebo elegantním šatům, uberou jim na vážnosti a promění i poměrně formální oblečení v ležérní outfit.

Tenisky můžete obout k sukním, šortkám či letním šatům, a vždycky jim dodají mladistvý šmrnc. Ale nejlépe se shodnou s džínami.

Skvěle, až klasicky vypadá kombinace džín, bílého trička a blejzru, nebo trenčkotu. Tenisky si může dovolit i „zralá“ žena, pokud se v nich umí pohybovat suverénně, uberou jí „plátěnky“ roky. „Nejkultovnější“ tenisky jsou samozřejmě Conversky, ale i mezi levnějšími značkami se dají najít pěkné kousky.

Tenisky mají ještě jednu velkou výhodu. Prodávají se v široké barevné šále, ale můžete je mít i vzorované a květované. Takové frčí právě letos!

Podívejte se na fotoalbum a vybírejte

Foto. Converse, Diadora, DEICHMAN

Čtěte také: