ddf

V lednu posilovny vždy praskají ve švech, jelikož spousta lidí si dá předsevzetí, že konečně začne něco dělat se svou postavou. Pokud i vy paříte mezi ně, nebo cvičíte už delší dobu, tak právě pro vás přinášíme přehled nejstylovějších módních, navíc i funkčních kousků do fitka. Vytahané tepláky a staré tílko nechte na doma, nebo rovnou vyhoďte a oblékněte si něco slušivějšího.

sd
Z kolekce: F&F Active

„Do fitka mi stačí obyčejné bavlněné tričko a tepláky,“ řekne si leckdo, ale je to omyl. Navíc, proč chodit mezi lidi jako „hastroš“? V dnešní době ve sportovní módě naleznete nepřeberné množství produktů, které jsou nejen trendy, ale i funkční. A právě funkční technologie jsou jedním z pilířů, které by věci nejen do posilovny měly splňovat. Samozřejmě a v neposlední řadě, se musíte cítit i pohodlně. To nebude ale problém, jelikož většina značek myslí právě i na toto kritérium.  Než si tedy rozšíříte vás sportovní šatník, řekneme si pár důležitých informací, kterých byste se při výběru měla držet.

Sportovní podprsenka

 • Vybírejte podprsenku na konkrétní sport, kterému se budete věnovat. Běžecká podprsenka vás bude při józe nebo jízdě na kole zbytečně svazovat, zatímco lambádka určená pro pilates vám při běhu nebo tenisu nebude dostatečnou oporou.
 • Na první pohled se můžete orientovat podle střihu. Vysokou podporu nabízejí podprsenky s oddělenými košíčky a zkříženými širokými ramínky. Pokud se ramínka na zádech spojují ve tvar písmene T, pak podprsenka nabízí střední podporu. Nejméně pevné pak jsou lambády se špagetovými ramínky.
 • Podporu můžete otestovat ještě před obléknutím. Uchopte vršek ramínka a prostředek odpovídajícího košíčku a zatáhněte je od sebe. Čím méně je přední část ramínek pružná, tím větší podporu podprsenka nabízí. Stejně od sebe zatáhněte vršek a spodek košíčku. Opět platí, že méně pružný košíček nabízí větší podporu.
 • Podprsenku si vždy v obchodě vyzkoušejte. Spodní lem nejlépe otestujete ve zkušební kabince. Nesmí vás zaškrtit, ale musí udržet podprsenku na místě, když zvednete ruce.
 • Pokud se chystáte na fitness lekce nebo si budete udržovat fyzičku v posilovně, bude vám stačit podprsenka s vykrojenými zády ve tvaru T.

Sportovní legíny

 • Zvažte, v jakém prostředí nejčastěji cvičíte a na který sport budete legíny nosit. Posilovny bývají o něco vytopenější než fitness sály, ve kterých se konají ale různě dynamické lekce. Sporty v pomalejším tempu, jako je jóga nebo různé lekce zaměřené na strečink, si říkají o dlouhé legíny, zatímco při kruhovém tréninku se rychle zahřejete i ve ¾ legínách.
 • Na většinu cvičení se budou lépe hodit legíny na tělo, které se vám nebudou nikam plést nebo zatrhávat. Taneční lekce si ale více užijete s oblečením ve volnějším střihu, které krásně dokreslí vaše pohyby.
 • Při výběru si také ověřte, že mají legíny v rozkroku všitý klín, díky kterému vás nebudou omezovat v maximálním rozsahu pohybu.
 • Pokud se chystáte posilovat, oceníte také kompresní látky, které omezují svalové vibrace a přispívají tak k oddálení únavy.
 • Zkontrolujte si také, že vás guma v pase neškrtí a nezařezává se. Dnes jsou dobře dostupné nejrůznější střihy a řešení pasu, takže nemusíte pro krásu trpět.

Sportovní tenisky

 • U tréninkových bot si ohlídejte především správnou velikost na délku i na šířku. Příliš úzké nebo široké boty mohou způsobovat nepříjemné puchýře nebo mozoly.
 • Na rozdíl od běžeckých bot zde nepotřebujete velké pružení. Naopak potřebujete vyšší stabilitu, kterou vám zaručí tenčí vrstva odpružení. Dobře fungují také podrážky, které jsou měkké pod středem paty, ale na okrajích jsou pevnější.
 • Pokud se chystáte na dynamický sport, při kterém budete rychle měnit směry, sáhněte po teniskách s kotníkovým límcem. Pokud je noze dobře uzpůsobený, bude příjemnou oporou pro vaše kotníky.
 • Zaměřte se také na podrážku boty. Téměř všechna fitcentra nyní vyžadují, aby vaše boty nebarvily a nenechávaly na podlaze šmouhy.
 • Pro vás je zase důležité, aby bota nepodklouzávala. Přilnavost nejlépe vyzkoušíte v prodejně, pokud z mírného klusu rychle zabrzdíte. Stejným postupem zjistíte také, jestli máte správnou velikost boty. Palec by při prudkém zastavení neměl v botě bolet.
 • Pohodlné tenisky přizpůsobené dámským chodidlům jsou například adidas Atani Bounce. Vnější zpevnění chodidla dodává oporu kotníkům a navíc splňují všechny požadavky na nebarvící podrážku i vysokou přilnavost.

sd
Z kolekce: adidas

Nahlédněte do naší fotogalerie na výše zmiňované trendy kousky do posilovny.

Čtěte také:

Reklama