Angličtina a němčina, to jsou jazyky, které přivedly čtenářku Hanulu do prahy. Zajímá-li vás proč, přečtěte si její příspěvek k dnešnímu tématu. Najdete ho v této novince...

Cestovat za jazyky nemusíte nutně po světě. Čtenářku Hanulu přivedla do Prahy angličtina a němčina. Jak se to stalo, to zjistíte v jejím příspěvku níže...


Dobrý den,

učila jsem se němčinu a angličtinu již od 9 let - tenkrát to nebylo tak jednoduché, ale kdo chtěl, možnost v jazykových školách měl.
Pak jsem studovala střední školu zaměřenou na jazyky - angličtina, němčina.

Jazyky mě přivedly do Prahy, kde celý život pracuji v různých firmách - vždy se jedná o zahraniční obchod - již 35 let.

Poslední úsměvná příhoda: v lednu jsem vyrazila s třemi kamarádkami lodí po Středomoří - byl tam sice český delegát, ale musela jsem se spolehnout jen na své jazykové znalosti. Ostatní kamarádky neumí žádný cizí jazyk.
Po odplutí povinnost - nasadit vesty a vyjít na palubu po zvukovém signálu. To jsme na rozdíl od ostatních Čechů zvládly bravurně - informace byla v televizi asi v šesti jazycích, ne však v čeěštině.
Za pár dní se situace opakoval a my byly připraveny znovu - vyšly jsme z kajuty ve vestách a ejhle překvapení - pouze my a stará babička odnaproti - steward nám pak vysvětlil, že se to netýkalo nás, ale cestujících, kteří přistoupili další dny v průběhu plavby.
Takže, i když si myslím, že angličtinu a němčinu mám v malíku, tak tady jsme se zasmály....

Přeji sluníčkový den.
Hanula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. května 2011: Vy a jazyky

  • Jak jste se učila cizí jazyk?
  • Kolik jazyků umíte?
  • Je pro vás cizí jazyk důležitý a proč?
  • Stala se vám s cizím jazykem nějaká zvláštní či humorná příhoda?

Své příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu: Redakce@zena-in.cz. Do předmětu mailu uveďte heslo: JAZYKY. Příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění a také získání dárku, totiž knížky Life managment od Dity Zandl z nakladatelství GRADA a doplněk stravy BION 3, plný vitamínů a dalších prospěšných látek. Uzávěrka zasílání příspěvků je 26. května 2011 v 15.00 hodin.

kniha bion