Milá redakce,
děkuji za optání, peču. 

Nedělám z toho dostihy, ale když mám chuť a náladu, tak peču moc ráda. Mám zatím tři druhy a uvidím, kolik toho ještě zvládnu. Ve všech domácnostech to asi teď voní po cukroví, ale u nás tu vůni přehlušila vůně jasmínku.

Před čtyřmi lety jsem si v květinářství koupila rozkvetlý jasmínek, který opojně voněl. Doma jsem se s ním těšila jen krátce, odkvetl a od té doby nic. Listy měl krásné, ale kvítek jsem už neviděla. Až jsem se dozvěděla v jednom pořadu pro zahrádkáře, že je třeba dát ho na léto ven. Tak se letos zjara stěhoval na balkon.

Asi v půlce října jsem si ho přenesla zpátky do bytu a tento týden bohatě celý vykvetl, je jako nevěsta. Jenže ta vůně, která se mi v malé míře tak líbila, se v tom množství změnila ve smrtící pach, ze kterého už bolí hlava. Takže včera jsem vzala nůžky a všechny květy a poupata ostříhala.

Byla toho pěkná hromádka a teď zase budu rok čekat, jestli se dočkám převoňavých květů. Takže u nás voní domácnost před Vánocemi jasmínem.  Eva

Hm, to zní dobře. I když všeho moc škodí, že? Přeji příjemné pečení a hezké svátky.
Těm, co odcházejí od internetu - hezký víkend.

Vánoční pondělní téma zní:

Úklid nebo bordel?

Jak prožíváte předvánoční úklidový maraton?
Uklízíte průběžně, nebo to strhnete těsně před Štědrým dnem?
Patříte k pohodářům, kteří to neřeší?
Co jste po roce našli za skříní?
Uklízíte i místa, která vlastně už moc neznáte?
Pro každého znamená vánoční úklid úplně něco jiného - podělte se s námi o to, co to znamená pro vás!

Napište nám o tom:

redakce@zena-in.cz

Na pondělní téma se připravte, dámy, lépe, věřím, že po čtvrté neděli adventní už budete mít všechny naklizeno  - protože Štědrý den vyšel úplně hloupě na sobotu, takže v opačném případě budete mít co dělat, abyste to stihly v pátek odpoledne. Těší se na vás Dana.

 

Reklama