Pleť je jako zrcadlo, které odráží vnitřní stav člověka. Bledá pleť vypovídá o možné nemoci, vnitřním neklidu nebo smutku. Je-li pleť zářivá a rozjasněná, evokuje pocit zdraví a krásy.
Laboratoře Vichy ve spolupráci s dermatology, bioinženýry a odborníky na optické jevy zkoumaly mechanismy, které způsobují proměny barvy pleti. Zjistili, že jas a tón pleti jsou ovlivněny interakcí mezi světlem a takovými faktory pleti jako: hladkost jejího povrchu, lesklé zóny a mikrocirkulace.

Světelné paprsky se částečně odrážejí od povrchu pleti a zbytek je pohlcen. Pohlcené světlo proniká do kapilár – velmi jemných krevních cév, jejichž hustá síť se nachází hned pod povrchem pleti. Při kontaktu denního světla dochází k jeho zabarvení do růžova a rozptýlení zpět na povrchu pleti. Pleť je tak rozjasněná a svěží. Avšak stres, únava a znečištěné ovzduší mohou způsobit zužování kapilár. Pleť je tak najednou zbavena svého přirozeného jasu a zdravé barvy. Je bledá, objevují se známky únavy.

Aby pleť opět získala svěží a jasnou barvu, laboratoře Vichy vyvinuly řadu přípravků, které působí na zdroj jasu pleti: kožní mikrocirkulaci. Oligo 25 obsahuje mangan, který zabraňuje zužování kapilár (aktivuje kožní mikrocirkulaci) a polyfructol, který je přirozeným exfoliantem – vyhlazuje a zjemňuje pleť. Dodává pleti o 47 % jasu navíc. Po 14 dnech.*


1. ČIŠTĚNÍ

ROZJASŇUJÍCÍ PĚNOVÁ VODA
Její vodová textura se po stlačení dávkovače mění v bílou, lehce parfémovanou čisticí pěnu. Jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky a tím vyhlazuje povrch pleti. Neobsahuje mýdla.


 

2. HYDRATACE

ROZJASŇUJÍCÍ PÉČE se svěží a nemastnou texturou existuje ve dvou variantách: tonizující zelený krém pro normální až smíšenou nebo jemný oranžový krém pro suchou pleť


 
3. SPECIFICKÁ PÉČE

CHLADIVÁ TYČINKA NA UNAVENÉ OČI obsahuje mangan, který reaktivuje mikrocirkulaci pro zmírnění tmavých kruhů pod očima. Escin stimuluje drenáž toxinů, a tím zmenšuje otoky očních víček.


 


4.  INTENZIVNÍ PÉČE NA RTY S LESKEM

Navrací rtům přirozenou a intenzivní barvu. Vysoce hydratační textura s rozjasňujícím efektem. Existuje ve 3 odstínech s jemnou parfemací. Testované na citlivých rtech.
     

* test in vitro
Více informací můžete najít na www.vichy.cz

A pokud chcete tuto úžasnou kosmetickou řadu OLIGO 25 od Vichy vyhrát, tak běžte soutěžit SEM.