Tak jakpak je na tom s úklidem naše první pisatelka, jejíž nick je Jarpejska? Při dvou malých dětech poměrně dobře. Uklízí s rozumem a průběžně. Prostě, jak je potřeba.

Krásny den, přeji všem.

Jelikož jsem opravdu hoooodně líný člověk, a nestydím se za to, přiznám se, že nějaký jarní úklid a gruntování nějak přehnaně neřeším. Začínám pomalu tím, že vyperu zimní věci, opucuju boty a uschovám. Uklízím dle potřeby- dle výšky prachu, čmouhanců, fleků atd. Vysávám a zem myji pravidelně, okna umývám také dle stavu viditelnosti a když nastane binec, což je u nás se dvěma malými dětmi několikrát denně, tak uklidím, at to u nás trochu vypadá, kdyby nááhodou někdo přišel. Pro uklidnění si vždycky říkám...kdo má děti, tak pochopí, proč je u nás chaos, a kdo to nepochopí, ať mi vleze na záda.

Zahradu máme, ale tomu vévodí muž a tchán, takže do toho se nemontuju. Jak to tam po zimě trochu porychtují, jdu to tam poumývat, povytírat a zútulnit. Žádné přehnané uklízení u mě nehrozí.

Ale zajímavé je, že maminka i obě babičky, a i sousedky u nás v ulici jarní velký úklid dodržovaly- myly okna, schody, zábradlí, vyklízeli všichni garáže, uklízeli dvorky...a nějak jsem si to k srdci nevzala, ale to asi proto, že mi to přišlo zbytečné.

Jarpejska

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________________

Ono při dvou malých dětech ještě vyklízet garáže, mýt schody, zábradlí..., dejte pokoj. Myslím, že se k úklidu stavíte rozumně.
Děkuji, že jste napsala, mějte se moc pekně - s úklidem i bez - prostě jarně:)
Saša

Téma dne: Jarní úklid

Co si představujete pod pojmem jarní úklid?

  • Práci na zahradě?
  • Mytí oken, malování, komplet vygruntovaný byt,
    nebo také nic?
  • A jak vlastně taková forma jarního úklidu podle vás vypadá?
  • Dodržovaly tento „zvyk“ vaše maminky a babičky?
  • Jak se jarní gruntování dodržovalo ve vašem dětství?
  • Odnesly jste si tento „zvyk“ i do vašich domácností?

Pište vy, které pečlivě uklízíte i vy, kterým je to de facto jedno, a uklidí, až se jim prostě chce.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží „úklidový balíček“ :)

darek

Reklama