Naše čtenářka s nickem Renicek pochází ze studené Šumavy, ale naštěstí se přivdala do teplejších krajin jižních Čech. Jara se nemůže dočkat a vyhlíží ho už pěkně s předstihem. Více se dočtete v jejím příspěvku

Pocházím ze studené Šumavy a zimy jsem si za léta dětství a dospívání užila až až. Vdala jsem se do teplejší části Jižních Čech a každý rok vyhlížím jaru už od poloviny února. Jak vysvitne první březnové sluníčko, umývám a ukládám zimní boty a postupně, nenápadně po jedné, po dvou uklízím šály a šátky a další zimní doplňky. Jako bych doufala, že tím, že vyměním zimní kabát za koženou bundu to jaro nějak uspíším, nějak přivolám. Manžel mi vždycky říká, ať počkám s přezouváním nás lidí aspoň do doby, než „přezuje“ auto, ale nedá mi to.

Já vím, že v březnu ještě za kamna lezem a v dubnu tam ještě pobudeme, ale letos mám pocit, že mi to tak nějak vyšlo. Koukám z okna, chladno se ještě vrátilo, ale těch dní, co už letos byly jarní… to byla prostě krása.

Jsem vystudovaný zemědělec. Vím, že příroda potřebuje své, že vše má svůj čas, ale když je to taková krása vypít si první jarní nedělní poobědní kafe u vyhřáté zdi naší chalupy a mít při tom na sobě jen mikinu… Koukat, jak se kočky vyhřívají a mají stejnou radost jako já…Takže kozačky mám už uklizené a využila jsem prvních jarních nabídek v obchodě a koupila jsem si príma lakované černé balerínky a v sekáči krásnou halenku…

O zimě nechci slyšet nejméně do listopadu. To vyndám zimní věci z krabic, ale začátkem března už budu zase koukat, abych je vyměnila za jarní kousky.

Renicek

Milá Renicek, děkuji za úžasný příspěvek a přejme si navzájem, aby ty chladné dny opět odešly a vrátilo se sluníčko a teplo.

Text nebyl redakčně upraven

Jak se oblékáte v těchto dnech, milé ženy-in?

  • „Oprášily“ jste zimní věci, nebo jste je už uložily k zimnímu spánku a raději si vezmete víc jarních vrstev?
  • Už jste si koupila něco jarního na sebe? Pochlubte se.
  • Jak se oblékáte do deště? Nosíte nepromokavé bundy, nebo raději deštníky? Kolik jich máte?
  • Už jste si koupila gumové holínky? S čím je nosíte?
  • Umíte v oblékání improvizovat, nebo vás počasí vždycky zaskočí? Máte nějakou příhodu s deštěm?
  • Co máte dnes na sobě?
  • Napište nám, jak prožíváte náhlé jarní ochlazení. Jste z toho otrávená, nebo vás ta změna těší?

Pod heslem jarní oblékání pište na adresu redakce@zena-in.cz

Já se budu těšit na vaše příspěvky a mám pro vás připraven tento úžasný balíček, který obsahuje:

  • potravinový doplňek pro krásná a zdravá prsa Decolen v hodnotě 600 Kč
  • 2x antiperspirant Rexona,
  • a lesk na rty Logona jako malý bonus.

v

Reklama