Innsbruck kombinuje městský život a radost v exteriéru

 Innsbruck

Venkovské zvonění kravských zvonů nebo zvuk barokní hudby? Horská dobrodružství nebo nákupní horečka? Turistické boty nebo vysoké podpatky? Je to pravda – balení zavazadla na pobyt v Innsbrucku s jeho prázdninovými vesničkami může vyžadovat trochu plánování předem.

Ale snaha se vyplatí – citlivá a fascinující zkušenost prozkoumání jak města, tak hor. Jednu chvíli odpočíváte v jednom z mnoha Innsbruckých pouličních kaváren, obklopených nádhernými středověkými budovami historického starého města a za méně než 30 minut můžete být na terase  horské restaurace ve výšce 2,000 m mezi jiskřícími sněhovými poli, poslouchat skřehotání kavek stejně jako lesknoucích se věží kostelů daleko dole v údolí a jste konsternovaní panoramatickým 360 stupňovým pohledem do okolní horské scenerie.

 Innsbruck

Jako velmi chvályhodný výsledek rekonstrukce kabelové lanovky Nordkette, můžete nyní začít vaši cestu novou lanovkou v samém centru města. Vyprojektovaná hvězdným architektem Zaha Hadidem, unikátní konstrukce jejích zastávek a kabelovému mostu přes řeku Inn dalo nová měřítka mezinárodní architektuře. Hory nikdy nebyly tak blízko – od středu města Innsbruck můžete dosáhnout vysokého alpského terénu za 20 minut. Seegrube stejně jako vrcholová stanice Hafelekaru jsou perfektní výchozí bod pro pohodovou turistiku a vzrušující dobrodružství z turistiky.

 Innsbruck

Po využití turistických možností, které jsou mnohé a rozličné, ať už odpočinkové promenády podél v poslední době nově projektované ulice Marie Theresie, nebo je možné se potěšit z aperitivu v jedné z mnoha kouzelných místních hospůdek – před přesunem do kulinářských slastí Innsbrucké gurmánské scény, kde se můžete radovat z takových specialit jako měkká tyrolská jehňátka stejně jako mezinárodně inspirovaná jídla vytvořená šéfkuchaři v městě, oceněnými různými uznáními. Innsbrucký festival Rané muziky vás zavede na nádhernou cestu velkým světem barokní éry, která vám způsobí explosi populární a tradiční rané muziky. Program ročního Tanečního léta Innsbruckého tanečního festivalu zahrnuje země od Spojených států k Jižní Africe, kde populární Innsbrucké promenádní koncerty vyplňují atmosféru vnitřního nádvoří Císařského paláce melodiemi nádherného waltzu, plné nostalgie. Městské obchodní náměstí u Innského nábřeží bude znovu hrát hostitele New Orleans festivalu, nabízející radostný jazz, swing spolu s dotykem soulové hudby v družné atmosféře.

 Innsbruck

Pokud máte požitek z jídla a považujete se trochu za gurmány, přijeli jste na správné místo, Innsbruck se chlubí značnému počtu oceněných restaurací. A není nad to ponořit se do vydatných místních pokrmů v útulné atmosféře tradičních, dřevěnými panely oddělených  salónků, typických tyrolských hospůdek.

Kde najít ubytování? Vše najdete na  http://www.innsbruck-pauschalen.com/

innsbruck

Reklama