shoes

Ano, ty jsem si koupila já, i když jsem si původně šla úplně pro jiné. Ty, které sháním, ale nikde neprodávají. Nejfantastičtější boty si ale včera koupila moje dcera.

Boty

Už na podzim jsem se rozhodla si koupit úplně obyčejné černé uzavřené boty na podpatku do 5 centimetrů. Nikde jsem je nesehnala.

Teď na jaře jsem ve svém úsilí pokračovala, ale také zbytečně. Prolezla jsem Baťu, Humanic, Mixer, dokonce Laser, i když tady jsem se vzhledem k cenám trochu modlila, aby žádné boty, které mě zaujmou, neměli. Naštěstí se tak opravdu stalo.

A jak jsem tak slídila, začaly se mi líbit boty, kterých teď mají mraky a nosí je polovina všech ženských na ulicích. Černé vykrojené střevíce s širokým páskem přes nárt. Něco na způsob prvorepublikových střevíců, však je všechny dobře znáte, letos je to velký jarní boom, i když se už trochu nosí dobrou třetí sezonu.

Místo těch původních jsem začala zkoušet všemožné typy těchhle „babičkovských“, a nakonec si jedny odnesla domů. Trochu jsem si svou rozmařilost vyčítala, protože ta rozumná část mé bytosti ví, že ve skutečnosti žádné boty nepotřebuju, ale dnes jsem mé zhýralosti ráda. Bezvadně se v nich chodí, hodí se k sukni i kalhotám a snad vydrží aspoň na dva tři roky. V tom se těm prvorepublikovým ani trochu nepodobají.

Nejhnusnější boty na světě

Včera jsem koupila „jarní“ boty svojí dceři. Jsou to v pořadí snad stopadesáté tenisky. Tentokrát ale tak ošklivé, že když jsem je ráno držela v předsíni v ruce a žasla nad tou neuvěřitelnou barevnou kombinací, před očima mi zářil otevřený kontejner na odpadky.

Jsou to černé adidasky s bílou gumovou špičkou, neonově zeleně zářivým vnitřkem a křiklavě růžovými tkaničkami. Když na ně koukáte, vzbuzují ve vás agresivitu, odpor a touhu prchnout. Je to pro oči podobný pocit jako pro uši řezání polystyrenu. 

Dcera je však nadšená, dokonce se kvůli nim vzdala celého kapesného na následujících 14 dní.  Byly totiž tak drahé, že jsem je odmítla koupit bez jejího přispění. A tak máme od včerejška nejneestetičtější kousek domácnosti v podobě jarního přírůstku do šatníku. Ještě, že je nemusím nosit já!


Věřím tomu, že málokterá z nás vítá jaro ve zcela identické garderobě, v jaké se loučila s podzimem. Zvlášť, když se dá ještě pořád narazit na dost zajímavé slevy!

Pojďte si užít trochu ženského tlachání o módě, hadřících a zkonzultovat, co se nosí, co se vám líbí, co ne a kde co sehnat! Pojďte se vzájemně inspirovat a pochlubit se novými úlovky na nové roční období...

  • Co jste si koupily nového na jaro?
  • Co sháníte a nemůžete sehnat?
  • Čím jste se zklamaly a co vás naopak mile překvapilo?
  • Co nosíte nejraději?
  • V jakých obchodech nakupujete?

A jestli svůj příspěvek myslíte opravdu vážně, pošlete nám fotku vašeho nového módního kousku!

Tradičně se už těšíme na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama