5e469821e96aaobrazek.png
Příchod jarních trendů do obchodů jasně signalizuje blížící se konec zimy. A aby také ne, když na nás z výloh už teď koukají výrazné a veselé barvy, šaty bez rukávů a lehké materiály. Sezona jaro/léto 2020 s sebou přináší krásné střihy a styly šatů, díky nimž zaplesá srdce snad každé ženě. Na své si přijdou maximalistky, ale i jejich protipól, zaryté minimalistky. Tady jsou nejvýraznější kousky.

Maxi ramena

s1.jpg
Je to oficiální, maxi ramena a objemné rukávy jsou in a uvidíte je nejen na šatech, ale i košilích, topech i tričkách. Tento trend už začal vykukovat na svět loni, ale letos ho do svých kolekcích zařadilo mnoho návrhářů. Šaty s objemnými rukávy byste proto neměly přehlédnout. Však ono to ani nejde. Nosit se budou mini denimové šaty, ale také midi délky, volné střihy nebo romantická provedení. Jedno mají společné – opravdu přehnaně velké rukávy.

Černý minimalismus

s2.jpg
Na opačné straně maxi objemu stojí černé a minimalistické šaty. Poděkovat za to můžeme takovým značkám jako je The Row nebo Bottega Veneta. Návrháři se zaměřili na černé šaty různých délek i střihů. Chybu rozhodně neuděláte upnutými šaty s rukávy a sahající do půlky lýtek. Nosit se budou i jednoduché šaty se špagetovými ramínky nebo mini roláčkem. Hodit se k takovým jednoduchým šatům budou třeba metalické boty.

Zaměřeno na průstřihy

s3.jpg
Na přehlídkových molech Gucci, Off White nebo například JW Andersona byly k vidění nejčastěji průstřihy. Detaily, které jen tak nepřehlédnete. Detail, který posune i ty nejjednodušší šaty na nový level.

Hravé puntíky

s4.jpg
Puntíky jsou letos opravdu populární a nebude módního řetězce, který by je nenabízel. Jsou hravé, veselé, trochu rozpustilé, ale také trend, který se nehodí jen pro mladé holky, ale klidně i dospělé pracující ženy.
Nás baví midi délky a dlouhé rukávy, stejně tak nepřehlédněte ani puntíkaté šaty s hranatým retro výstřihem. A co k nim? Bílé tenisky!

Jaro hlásí volány

s5.jpg
Je jedno, jestli půjdete do školy, práce nebo na bál, podstatné je, že budete mít na sobě šaty s volány. Nosit se budou tzv. stupňovité volánky, které tvoří na šatech malé kaskády, ale šik budete i s volány na spodním lemu nebo na rukávech. A pokud je to na vás moc velká romantika, doplňte je o široký černý pásek, koženou bundu nebo pořádné biker boots.

Také si přečtěte:

Reklama