Každý domov umí být krásný, a v každém se dá pohodlně bydlet nebo příjemně pracovat. Stačí docela málo: šikovně uspořádaný prostor, funkční nábytek, barevně sladěné místnosti, dostatek světla, květiny a příjemná vůně. Nemusíte vynakládat kdovíjaké prostředky, aby váš domov oblékl „nový kabát“ a „nasál“ svěží jarní atmosféru.

Osvěžení stěn

Nemusíte se pouštět do rozsáhlé výmalby stěn, i polo výmalba zeď ozvláštní. Letošnímu roku vládne paleta růžové a modré, které vnášejí do prostoru uklidnění a dobrou náladu. V ložnici je vhodné používat uklidňující barvy, do pracovních prostor se doporučují chladnější barvy a obývací pokoj si žádá světlejší odstíny. V kuchyni a v koupelně si můžete pohrát se svěžími odstíny. Největšího efektu dosáhnete, když barvami korespondujícími s tónem stěn a textilií oživíte části nábytku, poličky a drobné dekorativní předměty. Pro každý prostor je vhodné se omezit maximálně na tři barvy.

Jaro

Osvětlení a lampy

Osvětlení v bytech bývá často nedostatečné -  zejména v panelových a starších domech bývá v každé místnosti jeden lustr, který možná už postrádá styl, maximálně lampička na čtení. Přitom více světelných zdrojů v místnosti vám dovolí měnit atmosféru místnosti. Pokud například přidáte lampičku nad konferenční stolek či na zajímavý kus nábytku, nebo si pořídíte stojací lampu na čtení, získáte nové nevšední zákoutí.  

Jaro

Stylová stínící technika

Okna si po příchodu do místnosti všimnete okamžitě. Nejčastěji se používají pro zastínění interiéru vnitřní žaluzie, které vpustí do místnosti přesně tolik světla, kolik právě potřebujete. Chcete-li být netradiční, zvolte originální alternativu – rafinované skládané látkové žaluzie plissé, dekorativní vertikální žaluzie nebo luxusní japonské stěny, a to v neuvěřitelném rozsahu barev a stylů „Rolety i plisé jsou vyrobeny z barevně a tvarově stálých textilií, a můžete si vybrat z nepřeberné škály odstínů a dekorativních vzorů. V interiéru působí ležérně a romanticky, navíc se oproti vnitřním žaluziím snadněji udržují. Velké oblibě se těší i moderní screenové rolety,“ říká Jan Žižlavský ze společnosti Isotra. Obecně nejlepší je podle jeho slov venkovní stínění, protože zabraňuje průniku tepla do interiéru, a naopak v zimních měsících udržuje stálou teplotu: „Například venkovní hliníkové rolety nebo žaluzie s naklápěcími lamelami ve tvaru „s“ nebo „z“ vám umožní plynule regulovat světlo a ve spuštěném stavu místnost dokonale zastíní,“ dodává odborník.

Jaro

Pohodlné měkoučké doplňky

Ruku v ruce s trendem osobní pohody, který vládne letošního roku, vsaďte na pohodlí. Měkké polštáře na pohovce či sedací soupravě, přehoz a závěsy či textilní roletky v kontrastních vzorech, barvách a textuře jsou detaily, které zútulní každý pokoj. Přitom stačí jedna dominantní barva či struktura a dvě doplňkové. Obývák, ložnici i dětský pokoj tak proměníte k nepoznání, aniž byste finančně vykrváceli.

Jaro

Květiny

Živé rostliny interiér obohatí a vdechnou mu nový život. Odstraňte neduživé květiny a nechte svůj domov rozkvést! Jarní tulipány, narcisy, modřence, hyacinty a pryskyřníky v košíčcích, hliněných hrnečkách vévodí okenním parapetům v kuchyních a v ložnicích.  V obývacím pokoji naopak vynikne několik výrazných a osobitých zelených rostlin, například agáve, aloe, či dracena. Vzrostlá palma nahradí ve větším prostoru i solitérní kus nábytku. Nezapomeňte na řezané květiny – vyjímají se na stole i na polici a provoní vzduch v místnosti.

Příjemná vůně

Vyberte si interiérový parfém, který vám dělá dobře. Designéři bytových parfémů vytvořili jarní fragance inspirované vůněmi celého světa: pomerančových květů, bílého čaje, arabského dřeva a marocké růže. Citrusové vůně pro povzbuzení, vůně levandule, myrty, cedru a zeleného čaje na zklidnění v nádobkách s vonnou esencí, difuzérech, vonných svíčkách či aromalampách jsou hotovým balzámem na duši.

Více informací najdete na stránkách www.isotra.cz

Reklama