Včera i dnes ráno mluvili v televizi o jarním úklidu. Pak se stavila tchýně a mluvila o jarním úklidu. Volala jsem mámě a mluvila o jarním úklidu. Zavěsila jsem a všimla si drobné vyrážky na předloktí. Juknu na ženu-in....vyrážka se přemístila i na sedídnku a hrudník. Už vím, kde je zakopaný pes...nebo spíš zahrabaný hadr.

Jelikož venku dnes opravdu krásně svítí sluníčko, všimla jsem si, že to, co považuji za důmyslně zpracovanou výšivku na mých záclonách, není práce švadlenky, ale osminohého hajzlíka+kilo prachu.

Sousedka naproti přes ulici ve stejném patře jako my, provokativně myje okna. Je vykloněna do záplavy jarních paprsků a energickými pohyby za pomocí leštících a čistících chemikálií mi kazí den. Jarní silné slunce má i tu výhodu, že se manželovi přechodně zhoršil zrak a tudíž si myslí, že máme okna umytá a neprovokuje.

Tchýně mi půl hodiny vyprávěla, co všechno vysmejčila a vyleštila, když byl ten první jarní den. Měla i spoustu báječných nápadů, co bych mohla udělat já:( Mám z naší oblíbené vinotéky opravdu dobré silné červené víno. Nabídla jsem jí....za chvilku jí byl ukradený nejen jarní úklid, ale i otisky dětských rukou od vaječné pomazánky na její kabelce z Paříže. Uklidím, až uznám za vhodné a za nutné. Okna zpravidla myji, když za ně dávám truhlíky s květinami...to je pro mě opravdu začátek té nejkrásnější části roku. Pravidelně uklízím tak, aby to mělo smysl. Nevidím nic kouzelného na tom zničit se pravidelně před největšími svátky roku, aby mi výpary z leštidel navodily atmosféru a pravidelně i halucinace:)

O víkendu jsem s dětmi upekla králíčky, zajíčky a další jarní havěť, pak jsme šli doprovodit Moranu za město do vody a udělali jsme si dobrou večeři. Tohle mám na jaru raději než mytí oken:) Mimochodem....víte co to je ropucha a třicet žabiček??? Tchýně věší záclony:)

Hezký den přeje ToraToraTora

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Toro, s těmi kytkami je to chytré. Mýt okna se totiž vyplatí až po tom, co odkvetou stromy. Jinak je to práce nazmar, teda aspoň tam, kde já bydlím. Simona

Jaký vztah máte k jarnímu úklidu vy, milé čtenářky? Užíváte si ho, nebo na něj kašlete? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama