Stále více a více lidí přichází na chuť úpravě bytu podle ročních období. Teď už ale máme všichni dost studené zimy a jejích šedivých odstínů. Těšíme se na jaro, na pastelové barvy, kterými nám dá příroda najevo, že se opět probouzí k životu. Ke zrodu nového života patří samozřejmě motiv hnízdění, a to zdaleka ne jen o velikonocích. Pokud chcete přivítat jaro už teď, má pro vás IKEA inspiraci.
„Naším cílem bylo vytvořit kouzelné a jemné výrobky ze dřeva, keramiky a dalších přírodních materiálů, které by dodaly domovům jarní atmosféru probouzející se přírody,” říká vývojová pracovnice Anne Kristin Söberg. „Nic podle nás neznázorní toto téma lépe než vajíčka a hnízda.“
Z jarní nabídky IKEA jsme pro vás vybrali pár tipů.
Bílá porcelánová váza ESSET připomíná vajíčko v hnízdě. V tomto případě je hnízdo z masivního akátu. Váza je speciálně určena pro první jarní květiny, které nejraději trhají naše děti.
Dekorativní vajíčka ESSET z oceli a juty vypadají jako klícky z drátěného pletiva, které se v polovině dají otevírat. Lze je používat jako ozdobu na stůl nebo do nich dát o Velikonocích nadílku od zajíčka — tenké pletivo je poloprůhledné a dává tušit, co se pod ním ukrývá.
Peříčkový závěs připomíná korálkové závěsy, které před lety nechyběly snad v žádném panelákovém bytě, ale na rozdíl od nich vnáší do interiéru jemnost, něhu a romantiku…

Foto: IKEA
Reklama