Při pohledu z oka to možná zní trochu ironicky, ale nenechte se mýlit. Dnes skutečně začalo jaro, byť zatím jen to meteorologické. A cítí to i zvířata. Například svišti, známí poslové jara, kteří se v pražské zoo už probudily ze zimního spánku. Pokud vám to ani tak jako jaro nepřipadá a postrádáte kolem sebe květenu, máme pro vás tipy, kam za ní vyrazit.

Botanické zahradě v Liberci poprvé začíná kvést vzácný a ostře sledovaný žlutokap jižní původem z Austrálie, který může mít na svém přes tři metry vysokém stvolu stovky květů. Návštěvníky prý nejvíce uchvátí jejich tvar - z dálky to jsou bílé čárkovité hvězdičky, které se skládají ze šesti tyčinek s prašníky. Květy obsahují také velké množství nektaru, k opylování lákají hmyz, ptáky i drobné savce, jsou totiž silně aromatické. Do kdy ale rostlina pokvete, to zatím nikdo netuší. Tak si s návštěvou pospěšte.

Více informací naleznete zde.

zlutokap

zlutokap2

Zdroj foto: Botanická zahrada Liberec

Půvab orchidejí i jejich opylovací triky můžete obdivovat ve skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě v pražské Troji, a to od 4. do 20. března. Na tradiční výstavě se dozvíte, že jsou nejen krásné, ale také vychytralé. Aby přilákaly opylovače, vytvořily si pozoruhodné lsti, jak dosáhnout svého. Jejich fascinující život přiblíží výstava „Orchideje –“Královny opylovacích triků“.

Více informací naleznete zde.

irchid

Reklama