V zimě dopřáváme tělu vydatnější jídla, mnohem raději mlsáme, lenošíme, užíváme si svařáků, vaječných koňaků a punčů. Ven se nám moc nechce a víme, že doma pod dekou a s knížkou v ruce, je to prostě báječné! Jenže, jarní sezona je tu, ta plavková se blíží, a proto je nejvyšší čas přestat ztrácet čas a začít něco dělat. Konkrétně co? No přeci odlehčit našemu organismu, dopřát si očistu, a to nejen tu fyzickou, ale klidně i životní, šatní a digitální.

Ten, kdo dodržuje tradice, už si pravděpodobně dopřává předvelikonoční masopust. To jedině chválíme! Dobrou zprávou je, že právě tento významný křesťanský svátek s sebou přináší i první jarní zelené dobroty, které tělu skvěle prospívají. Pokud toto ale není váš případ, pravděpodobně se můžete po zimě cítit bez energie, unavené a slabé. Tak pojďme na to, odlehčovací období je tu!
5ab24d1204d41obrazek.png

Jaro ve znamení detoxu

Pustit se do očisty hned nutně neznamená, že dáte na čas sbohem normální stravě a přivítáte (nerady) stravu tekutou, zelenou a často ne příliš chutnou. Detox může být přeci i zábavný, takový, který vás opravdu nakopne, vy se ráno budete budit plné energie a síly, odpoledne se vám nebudou klížit oči únavou, pleť projde pubertou a pak bude zářivá a svěží a dobrá nálada z vás bude doslova sršet.
Detox šokem proto rovnou vylučujeme. Přeci jaro nezahájíme hladověním. A tak pro vás máme pár zaručených tipů, jak na to:

 • zbavte se všeho, co vám bere energii, zbavte ho toxinů, restartujte metabolismus a dodejte mu potřebné živiny
 • hlavním detoxikačním orgánem jsou játra, a proto se během očisty zaměřte primárně na ně
 • detoxikace by měla být vždy pozvolná, ať se tělo nedostane zbytečně do šoku
 • vyřaďte ze svého jídelníčku vše nezdravé (sladkosti, fast food, chipsy a jiné pochutiny, bagety z benzínky...)
 • zkuste si dát pár dní (doporučujeme 1 – 3 týdny, podle vašeho odhodlání), kdy přestanete jíst ve velkém maso, lepek a cukr. Uvidíte, že pozitivní výsledky budou brzy na světě.
 • navyšte pitný režim. Čistou neperlivou vodu střídejte s bylinkovými čaji, vylisovanými šťávami a jinými zdravými drinky
 • nepijte alkohol, kafe ani jiné sladké pití
 • pokud se rády pouštíte do extrémů, ale půst je tím, čím byste rády detox zahájily, držte jej 24 hodin, ne více
 • k očistě doplňte i takové procedury jako je sauna, masáže nebo třeba jógu

Tip redakce: Chcete-li vyzkoušet blahodárné účinky zelených superpotravin, které pomáhají detoxikovat a čistit tělo, můžete sáhnout například po Blendea SUPERGREENS. Ta obsahuje chlorellu, spirulinu, dále pak zelený ječmen, mladou pšenici a kousek máty.

Detox šatníku
5ab24d5f571f1obrazek.png

Když už jsme u toho detoxu, co takhle ho dopřát i své šatně. V nové sezoně se na nás valí spousta úžasných a nových trendů, a tak jim dejte prostor.

 • vyřaďte věci, které jste neměly na sobě několik měsíců (ne-li let!) a uspořádejte bazar s kamarádkami, oblečení prodávejte přes internet nebo ho věnujte na charitu
 • zbavte se věcí, které vám nesedí, mají stále ještě cedulku, stále doufáte, že do nich zhubnete nebo doufáte, že budou zase v kurzu
 • udejte svému šatníku řád a definujte svůj styl – nejen, že začne být šatna přehlednější, ale vaše nákupy se hned stanou lepšími a jednoduššími

Digitální detox

Věděly jste, že se průměrný člověk podívá celkem 110krát za den na svůj telefon? To je číslo, že? Vlastně se není ani čemu divit. Ne nadarmo se mu totiž říká „chytrý“ telefon. Máme v něm všechno – maily, sociální sítě, kontakty, kalendář, poznámky, diktafon... (doplňte si sami). Pokud jste se ale dostaly do fáze, kdy máte svůj přístroj pořád u sebe, před spaním ještě vše kontrolujete, berete si ho doslova i na záchod a v momentě, kdy byste si ho nebejbože zapomněly, propadáte panice, je nejvyšší čas něco s tím dělat. Dopřát si digitální detox.
Odložit telefon a být sám se sebou, se svou rodinou nebo přáteli, to zní pro mnohé jako extrém. Nic nevyfotit a nezdokumentovat? Tragédie! Nedat příspěvek na insta stories? Nemyslitelné! Změňte to a věřte, že vám to změní život!
5ab24e260e7d8obrazek.png

Přestaňte žít skrze obrazovku nebo objektiv a koukejte na svět vlastníma očima.
Pravděpodobně budete mít absťák, ale odložit třeba na celý víkend telefon, to je terapie, kterou si váš život zaslouží.

Také si přečtěte:

Uložit

Reklama