Děkujeme čtenářce s nickem TTT za první jarem vonící příspěvek. No, i když možná vám nebude vonět to, co voní TTT. Uvidíme

Krásný den. Jaro je jediné roční období, kdy mi voní práce

Mám na mysli takový ten záchvat jarního úklidu s razancí demoliční čety a nádechem semtexu. Vůbec netuším, kde se v mém zimou vyžvejkaném těle s totální absencí vitamínů, minerálů, svalů a energie takové touhy berou.

Začíná to pozvolna.  Jsem sice masochista, ale zásadně sólista. Sice živořím, ale proč nechat týrat kytky. Tedy je přesadím. Abych nenačunila, najdu nějaký starý hadr. Jé, skříně, tam je hadrů. Vytřídím ošacení. Když šaty, nevynechám boty. Nezapomenu na dětské skříně. Ty jsou v dětském pokoji. Proberu i hračky. Jé tady to prokouklo. Tak ještě záclony, efekt umocníme. Vždycky se záclonami vyleštím i okna.

Krása, teď už můžu vyhodit i truhlíky na parapety. Trochu jsem načunila hlínu, vyluxovat, vytřít. Ale když už tady mám ty chemikálie, tak to vezmu z gruntu. Ještě koupelnu, hajzlík, schodiště.....to by bylo škoda nezamést i před domem.

Mé scvrklé tělo nabývá objem nasáváním nových vůní. Aviváž, leštěnka, žíravina na vodní kámen, fungicid s chorem na plíseň. Je to zvláštní období, kdy mi voní i věci, které dokáží během několika minut vybělit kost nebo propálit odpadní trubky.

A protože takovýto záchvat na mě vleze dřív než vyjedou z pod sněhu první sněženky nebo vzduch provoní šeříky, začíná pro mě jaro právě touhle vůní.

TTT

Pak se jen tak posadím. S nablblým úsměvem si dám nohy na stůl, před sebe kávu a ignoruji svět. Běda mi, kávou nacintat. V absťáku jsem schopna celé to zopakovat :-)

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

I umýt okna a přesadit kytky? Dělám si legraci. Také bych se měla pustit do jarníh úklidu...

A co vy, milé ženy-in? Také vám voní jarní úklidové práce? Nebo si raději přičichnete k něčemuromantičtějšímu? Jaké jarní vůně lákají vás? Které vůně ve vás probouzí jaro? Už jste vyměnila zimní parfém za jarní? Jaká vůně vás fascinuje právě teď?

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

 

Reklama