Světové jarní trendy jsou tady a my je můžeme buď ignorovat, nebo se jimi inspirovat. Volbu nechám samozřejmě na vás, ale než se rozhodnete, porovnejte ukázky světové módy a toho, co se v podobném stylu dá koupit i u nás.

Dokážete si představit jarní kolekce bez pastelových barev? Já ne. Je to jako když vyjde slunce po dlouhých zamračených dnech, nebo vykvete první kytička na dosud odpočívajícím záhonu.

pastel

Je to osvěžující pohled, který musí potěšit i toho nejskeptičtějšího škarohlída. On vám to možná nepřizná, ale věřím, že v skrytu duše se tetelí radostí. Mám ráda pastelové barvy, i když byly doby, kdy jsem se nad nimi trochu ušklíbala a pouvažovala jsem je za příliš dětinské, hloupoučké, naivní.

Ale k tomu asi musí člověk dozrát. Časem upouštíme od dramatičnosti, drsných kontrastů a dekadence a necháme se uchlácholit něžností pastelek. Je nám s nimi dobře. Jsou přívětivé, neprovokují, a nestydím se napsat, že jsou všeobjímající.

pastel

No vidíte, a už jsem málem upadla do sentimentu. Takže toho raději nechám a vy si udělejte vlastní názor.

modrá

Bledě modrá v kombinaci se zlatou nepůsobí tak chladně

růžová

Něžná růžová chce spíš minimalistický střih, aby nepůsobila přeslazeně

zelená

Mátová sluší i ženám, které zelenou zrovna nemusí

žlutá

Žlutá je oblíbená jarní barva, ale ne každému sluší. Abyste jí dodaly náležitou křehkost, zvolte transparentní materiál na bílém podkladě.

růžová

Pudrová růžová se poslední dobou stává hitem i u večerních toalet

žlitá

Dvouvrstvé šatičky nechají vyniknout kontrastu různých materiálů v jedné barvě

Jak se vám líbí?

Foto Style a Marks&Spencer