6048b0500d441obrazek.png
Foto: Shutterstock

Pantofle a dřeváky

Během lockdownu jsme si všichni tak nějak zvykli na pohodlí, a tak na něj nebudeme chtít úplně rezignovat ani po rozvolnění. Naštěstí nebudeme muset, protože pohodlné pantofle se i nadále udrží na výsluní přízně. Obzvláště trendy budou modely s plyšovými aplikacemi, které se dají nosit na doma, ale podle návrhářů je můžete vzít i ven. Do jara a léta 2021 vkročí mnohé dámy také v botách ala dřeváky. Na svých přehlídkách je předvedly například módní značky, jako je Hermès nebo Molly Goddard. 

pa1.jpg
Foto: Pantofle Miss Selfridge (Zalando, 840 Kč), Pantofle Duffy (Cellbess, 499 Kč), Nazouváky UGG (eobuv, 2056 Kč)

pa2.jpg
Foto: Dřeváky Sanita (Zalando, 1560 Kč), Dřeváky Sanita (Zalando, 2880 Kč), Dřeváky Sanita (Zalando, 2640 Kč)

Žabky
Žabky nejen na pláž, ale i do města – takové bude jedno z hesel nadcházející sezóny. Zahrnula je do své kolekce například Stella McCartney. U méně plastových kusů budete mít větší jistotu, že nebudou při chůzi vydávat legrační zvuky, které připomínají únik větrů.

pa4.jpgFoto: Sandály s odděleným palcem Ángel Alarcón (Zalando, 1920 Kč), Kožené žabky Coastal (Spartoo, 629 Kč), Zlaté žabky Graceland (Deichmann, 324 Kč)

Platformy a flatformy
Od platforem se flatformy liší tvarem, který není zkosený, ale rovný. Tento typ obuvi začal být populární v devadesátých letech, kdy ho nosily například členky kapely Spice Girls. A letošní jaro mu zase přeje. Dodají ženě pár centimetrů navíc, ale stále jde o poměrně pohodlnou obuv.

60489ce3ee556pa3.jpg
Foto: Nazouváky na pruhované platformě (Baťa, 1199 Kč), Hnědé kožené pantofle na platformě 5th Avenue (Deichmann, 1199 Kč), Sandály Clara Barson (CCC, 699 Kč)

Řetězy a řetízky
Ozdobný detail v podobě řetězů a řetízků na botách se jen přesunul z jedné sezóny do druhé. Trendy byly takové boty už loni a letos jejich sláva pokračuje. Ve své kolekci jich má několik například návrhářka Victoria Beckham.

pa5.jpg
Foto: Pantofle s řetízkem (Bershka, 599Kč), Lodičky s řetízkem Ideal (botovo, 579 Kč), Béžové mokasíny Liking You (DeeZee, 640 Kč)

Pohodlné tenisky – čím divnější, tím lepší
Na své si samozřejmě přijdou i milovnice tenisek. Ty jsou v dnešní době dokonce sběratelskými kousky a platí, že čím ulítlejší, tím lepší. Opravdu originální kousky ovšem nejsou pro každého a také je lepší je kombinovat jen s velmi jednoduchým outfitem a nechat je pořádně zazářit. Vedle ale nešlápnete ani s jednobarevnými klasičtějšími kusy.

 pa6.jpg
Foto: Kožené tenisky (Cellbes, 2799 Kč), Rekreační obuv Sprandi (CCC, 899 Kč), Adidas Arizona vol II unisex (Zalando, 2400 Kč)

pa7.jpg
Foto: Puma RS-X Puzzle (a3sport, 1690 Kč), Adidas ZX 6000 W (sneakerstudio, 3047 Kč), Barevné boty Mylie (Bonky, 839 Kč)

Nízké podpatky
Hlavní trend v podobě pohodlí se dá přenést i do elegantnějšího druhu bot. Lodičky či pantoflíčky budou totiž disponovat nízkým podpatkem do šesti centimetrů. Je to takový kompromis mezi krásou a utrpením. Má je ve své kolekci například značka Valentino. 

pa8.jpg
Foto: Nízké dámské lodičky z broušené kůže (Baťa, 999 Kč), Lodičky Gino Rossi (CCC, 2199 Kč), Červené lodičky Graceland (Deichmann, 649 Kč)

Čtěte také: