Na jaře ožije Pražský veletržní areál v Letňanech opět výstavami souvisejícími s bydlením. Lídrem mezi nimi je dnes už tradiční veletrh FOR HABITAT, který letos oslaví své čtrnácté narozeniny. Spolu s ním budou probíhat veletrhy FOR GARDEN, FOR KIDS a FOR SENIOR, všechny v jednom termínu – 24. až 27. května.

 

Nápady a inspirace pro celou rodinu

 

Co mají tyto čtyři veletrhy společného? Jsou zaměřeny na rodinu, na všechny její členy od manželů, přes děti až po seniory. Právě proto dostaly společný, zastřešující název FOR FAMILY. A čím dnešní rodina žije především? Poslední výzkumy zadlužení českých domácností ukazují, že lidé v produktivním věku investují především do bydlení. A není divu. Silné populační ročníky z poloviny sedmdesátých let dnes mají malé děti a zařizují si vlastní domácnost. Panelákové byty už dnes nikoho nepřitahují. Mladí vyhledávají rodinné domy se zahradou, kde si mohou hrát jejich děti, nebo alespoň řadové domky a byty s terasami a trochou zeleně. Jejich rodiče, kteří se postupně vymaňují z koloběhu pracovních povinností, mají zase v současnosti k dispozici nové alternativy seniorského bydlení, které jim umožňují žít samostatný aktivní život podle vlastních představ. Těm všem mají veletrhy FOR FAMILY přinést nové podněty, jak si zařídit a zútulnit domov a jak co nejlépe využít volný čas.

 

Co bude k vidění

 

Veletrh FOR HABITAT má podtitul Veletrh bydlení, nábytku, vybavení interiérů a renovací. Je to už osvědčená značka, která je zárukou bohaté nabídky produktů asi půl druhé stovky firem. Očekávat můžeme všechen možný nábytek, bytový i nebytový, moderní i starožitný nebo retro, do obývacích pokojů, ložnic, kuchyní a jídelen, koupelen, předsíní, pracoven a kanceláří i veřejných prostor. Kromě nábytku si budeme moct prohlédnout různé bytové doplňky a dekorace, bytový textil, svítidla a elektrické domácí spotřebiče. Pro ty, kteří stavějí či renovují dům nebo byt, zde budou vystaveny i některé stavební materiály, barvy, výrobky jako okna, dveře, schodiště nebo podlahové krytiny a také zařízení jako kamna, krby či ohřívače. Prezentovat se zde budou různé stavební, projekční a developerské firmy, pojišťovny, stavební spořitelny, hypoteční banky nebo realitní agentury. Doprovodná výstava Brána řemesel navíc přijde s praktickými ukázkami dovedností uměleckých kovářů, keramiků, šperkařů, kameníků, košíkářů, rytců, řezbářů, sklářů, zbrojířů a dalších řemeslníků, kteří zde budou zároveň prodávat své výrobky.

 

Tematicky velmi těsně bude s Habitatem spojen letos nový veletrh FOR GARDEN, který přichází s nabídkou rostlin, zahradního vybavení, doplňků, stále více žádaného zahradního nábytku a zahradní techniky. Další dva veletrhy, FOR KIDS a FOR SENIOR, z nichž první sleduje potřeby nejmladší a druhý nejstarší generace, jsou pojaty poněkud šířeji. Kromě bydlení se orientují také na volnočasové aktivity, udržování zdraví nebo instituce zabývající se těmito dvěma skupinami obyvatel.

 

Více informací naleznete na www.forhabitat.cz a www.for-garden.cz .

Reklama